سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۹۲۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۶- ۰۲: ۱۹
معاون توسعه و مدیریت برنامه ریزی راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛
سردار شفقت گفت: پیشرفتهای ما نشانه و مصداق آیه و اعدو الهم مستطعتم من قوه در مقابله با دشمنان است تا دشمن جرات تعرض به جمهوری اسلامی را پیدا نکند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج گلستان  صبح امروز سردار ابوطالب شفقت معاون توسعه و مدیریت برنامه ریزی راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ،ضمن درود به روان پاک شهدا و همچنین تبریک ایام کرامت گفت: این ایام فرصتی است تا ما سیره عملی اهل البیت (ع) را بیشتر بیاموزیم تا مشمول شفاعت این عزیزان در قیامت باشیم.

شفقت افزود: هویت پاسداری با انقلابی بودن عجین است و پاسداری یعنی حرکت کردن , ساکت نبودن و این از خصوصیات انقلاب اسلامیست که دائم در حرکت است چرا که  اسلام ذاتا انقلابیست.

وی در ادامه افزود: محیط پاسداری از انقلاب اسلامی ، هم پیش برنده و هم پیش رونده است پیش رونده است از این جهت که  همواره از بعد فردی و اعتقادی ، ایمان و تقوای خود را به سمت تعالی حرکت می دهد و پیش برنده است از آن جهت  که بر محیط پیرامونی خود اثر می گذارد و پاسدار انقلاب اسلامی در درون خود مستحکم است و به سوی تعالی حرکت می کند .

معاون توسعه و مدیریت برنامه ریزی راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: امروز حرکتهای جهاد گونه سپاه تاثیر زیادی در کشور گذاشته است و روحیه استکبار ستیزی سپاه در دنیا منتشر شده است و اثر بخشی آن تا جایی پیش رفته است که یک نیروی متدینی مانند حزب الله با اثر بخشی از ان در مقابل رژیم تا دندان مسلح صهیونیسم مقابله می کند و آن را وادار به عقب نشینی می نماید. و همچنین در سایر کشورهایی مانند عراق و سوریه و.. تاثیر خود را به عنوان پیش برندگی داشته و قطعا خواهد گذاشت.

شفقت به لزوم استحکام درونی خود تاکید و ابراز داشت: بخشی از استحکام قدرت دفاعی ما به تجهیزات بر میگردد و بخش اصلی آن استحکام درونی ماست.

وی با اشاره به صنعت دفاعی ایران گفت: قبل از انقلاب ما یک صنعت محدود و کوچک و در حد یک جنگ  افزار با توان فقط تعمیر و نگهداری داشتیم و در نگهداری همین صنعت کوچک قریب به 40 هزار مستشار آمریکایی و انگیلیسی در کشور بودند و ایرانیان فقط کمک کار تعویض قطعات آن بودند و حق شناخت و تحقیق هیچ قسمتی از قطعات را نداشتند ولی امروز همه افزار جنگ رزم زمینی و تجهیزات انفرادی که داریم صد درصد ایرانی است و نه تنها مستشاری نداریم بلکه کار مستشاری نیز در سطح دنیا هم در فرماندهی رزم و هم در توسعه صنعتی می کنیم.

سردار شفقت در ادامه اظهار داشت :امروز در هر زمینه ای که یگانهای رزم جمهوری اسلامی چه دریا ،زیر دریا ،سطح دریا ،اثر سطحی و هوا تجهیزات نیاز داشته باشند به کمک الهی و لطف پروردگار و فرماندهی معظم کل قوا  و با اراده جوانان عزیز جمهوری اسلامی  همه را قادر به تولید هستیم و با هنر محققین و دانشمندان ایرانی و با همکاری همه دانشگاههای کشور هر نوع تجهیزات تعریف شده در نظام جمهوری اسلامی ایران با همان محدودیتهای اعتقادی که ولی فقیه حکم فرمودند دسترسی داریم و می توانیم تامین کنیم.

معاون توسعه و مدیریت برنامه ریزی راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه به توان تجهیزاتی کشور اشاره و عنوان کرد:در حوزه رزم زمینی تانک کرار را که سال گذشته رو نمایی شد ،درشرایط مختلف زمین حرکت دارد ، مانور می دهد و شلیک می کند و با مدرن ترین تانکهای امروز دنیا قابل رقابت است و زره ان نیز مستحکم تر از نمونه دیگر کشورهاست و مقابل موشکهای ضد زره مقاوم است و سیستم های راداری و کنترلی ان صد درصد ایرانی و مدرن است و این نمونه ای از یک جنگ افزار رزم زمینی است.

سردار شفقت در ادامه افزود:مهمات ما هوشمند و نقطه زن است  و نقطه زنی موشکهای ما از  اعتقاد ما جریان دارد چرا که در کنار ضربه زدن به دشمن باید مراقب جان مردم بی گناه و غیر نظامی نیز باشیم لذا باید تلاش کنیم هدفی را انتخاب کنیم که نظامی باشد و قدرت دشمن را کاهش دهد و هیچ اثر محیطی بر مردم منطقه نداشته باشد. و لذا بر مبنای اعتقاد این علم را پیدا نمودیم و باعث اثر بخشی کاهش قدرت دشمن شدیم.

شفقت ابراز داشت: در حوزه موشکهای بالستیک تست میدانی کردیم وتا برد 700 کیلومتر هدف را مورد اصابت قرار دادیم که البته این برد نهایی موشکهای ما نیست و چنان این هدف دقیق بود که بعد از گذشت چند هفته از این ماجرا هیج رسانه جهانی نتوانست ادعا کند که ایران هدف کوری را زده است و این نشان از قدرت تجهیزاتی ماست.

وی در ادامه به موشک دریایی بصیر اشاره و افزود: این موشک قابلیت نصب بر هر نوع شناور ما را داراست و در سرعتهای مختلف شناورهای ما قابل شلیک است و شناورهای دشمن را ردیابی می کند و هم از ساحل به دریا و هم از سکوهای دریایی و هم از شناورهای در حال حرکت قابلیت شلیک دارد.

شفقت گفت: امروز کشور ما مجهز به مدرن ترین  زیر دریایی هاست و دارای قدرت خود کنترلی با قابلیت شلیک اژدر است .

معاون توسعه و مدیریت برنامه ریزی راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از توانایی ساخت هلی کپترهای پیشرفته با قابلیت حرکت در شب و روز و همچنین پهبادهای متنوع با قابلیت استفاده در هر شرایط  را که از دیگر پیشرفتهای ما در زمینه سخت افزار هوایی است خبر داد و این را نشانه و مصداق ایه و اعدو الهم مستطعتم من قوه در مقابله با دشمنان دانست تا دشمن جرات تعرض به جمهوری اسلامی را پیدا نکند .

سردار شفقت افزود:در این چند سال دیدید که دشمنان از هیچ کاری برای از بین بردن این انقلاب کوتاهی نکردند و اگر نتوانستند موفق شوند چون قدرت آن را نداشتند ولذا با حضور یکپارچه این ملت و رهبری مقام عظمای ولایت و تا زمانی که این اعتقاد و انسجام درونی در ما است و به سوی تعالی در حرکت می کنیم و هدف را رسیدن به خدا می دانیم مطمئن باشید پیروزیم و دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی در پایان عامل موفقیت در رشدقدرت دفاعی ایران در مرحله اول را گفتمان انقلاب اسلامی که شامل ایمان ، اعتقاد ، ولایت مداری و توکل به خدا ، بصیرت و استکبار ستیزی خواند و افزود:انگیزه تلاش و کوشش و نترسیدن و سازماندهی درست و استفاده درست از ظرفیتهای فکری از دیگر عوامل موفقیت ما در این گونه پیشرفتها بوده است.

 انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar