سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۹۳۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۶- ۰۱: ۱۲
مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی مازندران از راه‌اندازی کلینیک سیار دامپزشکی و دامپروری توسط کارشناسان بسیجی استان خبر داد.

به گزارش سازمان بسیج مهندسین کشاورزی  محمد علی امامی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه جمعیت قابل توجهی از دام‌های سبک و سنگین در روستاهای مازندران وجود دارد، اظهار کرد: دوری راه، صعب‌العبور بودن مسیر برخی از روستاها و عدم امکانات مکفی موجب شده تا بسیاری از دام‌های سبک و سنیگن دامپروری‌های سنتی استان از آموزش‌ها و امکانات لازم برخوردار نباشند.

وی بهداشت دامداری‌های سنتی استان را مواجه با مشکلات زیادی دانست و افزود: نبود دانش و آگاهی از بهره‌برداری بیشتر و بهتر از دام و افزایش هزینه‌های تولید موجب شده تا تولید دامی در روستاهای استان کاهش یابد. 

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی مازندران تصریح کرد: اکثر دامداران مازندرانی به صورت سنتی مشغول به کار هستند که میزان بهره‌وری تولید دامی را کاهش داده است. 

امامی بی‌اطلاعی دامداران از روش‌های نوین دامداری را معضلی برای استان برشمرد و خاطرنشان کرد: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با درک درست از این موضوع اقدام به راه‌اندازی کلینیک سیار دامپزشکی و دامپروری کرده است و و از نیروهای بسیجی به عنوان اردوهای جهادی به مناطق دور افتاده و صعب‌العبور بهره خواهد برد


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar