سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۹۷۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶- ۱۸: ۱۲
شکوفه و میوه درخت سیب در شهر گیوی خارج از فصل بصورت همزمان به بار نشست، کارشناسان بر این معتقدند که علت گل انگیزی خارج از فصل این درخت تغییرات جوی و افزایش دور آبیاری و نوع این محصول است.

 
 

به گزارش خبر گزاری بسیج از اردبیل ، کارشناسان جهاد کشاورزی کوثر علت گل انگیزی خارج از فصل این درخت و باردهی همزمان شکوفه و میوه را تغییرات جوی و افزایش دور آبیاری و نوع این محصول عنوان کردند.

در شهرستان کوثر یک هزار و 500 هکتار باغ سیب وجود دارد که میانگین عملکرد برای هر هکتار در این باغات 14 الی 16 تن پیش بینی می شود.

منطقه فیروزآباد به ویژه روستای زرج آباد این بخش به عنوان قطب تولید سیب در شهرستان کوثر شناخته شده است، این منطقه به دلیل وجود رودخانه های متعدد برای کاشت باغات سیب (ارقام زرد و قرمز) منطقه بسیار مناسب می باشد.
عمده سیب تولید شده در شهرستان کوثر به اردبیل، گیلان، مازندران، اصفهان، زنجان و تهران صادر می شود.

مدیریت بهتر، استفاده از مهندسان ناظر، ترویج استفاده از کودهای دامی و آلی بر اساس آزمون خاک و مبارزه تلفیقی با آفات و بیماری ها از جمله عوامل افزایش میزان تولید سیب در باغات کوثر است.

 
باردهی همزمان شکوفه و میوه درخت سیب در گیوی/تصاویر
 منبع: کوثرخبر
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar