سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۰۳۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶- ۵۹: ۲۱
سردار معروفی:
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: کار گروه‌های جهادی صرفا عمرانی نیست بلکه کار تربیتی و اثر گذار است که آثارش در جامعه قابل لمس است، به طوریکه شهید حججی که افتخار بزرگ اسلام شد از این گروه‌های جهادی رشد کرد
به گزارش خبرگزاری بسیج از استان سیستان و بلوچستان، سردار حسین معروفی امروز در حاشیه بازدید از کلاسهای فرهنگی جهادگران خواهر بسیج دانشگاه آزاد زاهدان، اظهار کرد: یکی از کارهای ارزشمندفرهنگی عمیق امروز ما کار ها اردوهای جهادی است که مورد عنایت ویژه مقام معظم  رهبری در تمام عرصه ها بوده است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: عرصه‌های ظرح هجرت3  آموزش و پرورش، عرصه‌های کارآفرینی، اقتصاد مقاومتی، عرصه‌های نظام سلامت، عرصه‌های فرهنگی همه و همه بر اساس نیاز این استان انجام می‌شود.
این مسؤول ادامه داد: 415 گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان داریم که 48 در صد از این گروهها خواهران وبرادران اهل سنت هستند و52 درصد برادران وخواهران شیعه هستند.
وی گفت: 80 درصد از این گروهها برادران و 20 درصد خواهران هستند که تلفیق قومیتی ومذهبی در گروه‌ها به زیبایی قابل مشاهده است.
وی افزود: فعالیت گروههای جهادی در استان بر اساس اولویت و نیاز است  و در هر کجای استان که اولویت بوده و اولویت است این اقدامات انجام می شود، به طور ویژه در ایام نوروز و تابستان این گروهها فعال هستند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اضافه  کرد: فعالیت گروه‌های جهادی در عرصه‌های کشاورزی، قنوات، خانه عالم، سرویس های بهداشتی، غسال خانه، حسینیه مرمت مدارس و مساجد است اما کار این گروه‌های جهادی صرفا کار عمرانی نیست، یک مرکز حقیقی تربیتی است.
سردار سرتیپ دوم پاسدار معروفی اضافه کرد:  شهید حججی که افتخار بزرگ اسلام شد افتخار بزرگ ما ایرانیان شد و مایه عزت ما شد این شهید از گروههای جهادی رشد کرد دانشجویی که با حضور در این گروهها رشد کرد، عشق خدمت به مردم برای رضایت خدا داشت.
وی  با تاکید بر اینکه کارهای جهادگران گروههای جهادی صرفا عمرانی نیست بلکه کارهای تربیتی و اثر گذار است که آثارش را در جامعه درک ومشاهده می کنیم، بیان کرد: امسال هم در این گروه‌ها بحث‌های جدی فرهنگی دنبال شد در بحث احکام، قرآن، تربیت برای همه سنین و افراد مختلف اجرا شده در حوزه کار آفرینی کار زیبایی انجام شد که کارگاههای کارآفرینی را به کارگاههای خانگی تبدیل کنیم، کارگاه‌های خانگی که یک خانم در خانه اش با چرخ خیاطی بتواند امرار معاش خودش را داشته باشد.
سردار معروفی گفت: در حوزه طرح هجرت 3که یکی از کارهای بزرگ با کمک آموزش وپرورش است، گروههای جهادی خواهر وبرادر شیعه وسنی با هم و با مشارکت 50 درصد بودجه سپاه و50 درصد بودجه آموزش وپرورش بیش از 300 مدرسه را تعمیر و ترمیم کردند.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه اصلاح و زیبا سازی وفضای سبز ودر حوزه تعمیر و ترمیم نیمکت ها جهادگران بار سنگینی را با یک حرکت جهادی از روی دوش آموزش وپرورش برداشتند که آموزش وپرورش بتواند به حوزه تربیت و آموزش با روحیه باز بپردازد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar