سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۰۴۲۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶- ۰۴: ۰۶
دبیرکل اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با «بسیج»:
عشقی گفت: تک نرخی شدن ارز امکاناتی لازم دارد تا واقعی شود. مادامی که ارز واقعی نباشد تک نرخی شدنش غیر معقول است.

بهمن عشقی دبیرکل اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج درباره معضلات دو نرخی بودن ارز اظهار داشت: یکی از مسائلی که در این زمینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ایجاد رانت در دو نرخی بودن ارز است. وقتی رانت خواری در کشور رایج شود، عدم شفافیت در سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی نمود پیدا می کند.

وی با بیان اینکه عدم شفافیت در اقتصاد باعث معضلاتی شده است افزود: از دولت دوازدهم انتظار می رود تا با رانت خواری مبارزه کند و شفافیت در همه بدنه اقتصادی دولت و سازمان های ذی ربط اعمال شود. تا وقتی فساد وجود داشته باشد تک نرخی شدن ارز غیر ممکن است.

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: تک نرخی شدن ارز امکاناتی لازم دارد تا واقعی شود. مادامی که ارز واقعی نباشد تک نرخی شدنش غیر معقول است. در افکار عمومی به اشتباه جا افتاده که اگر دلار ارزشش به اندازه 1000 تومان باشد، پول ایرانی اعتبار بیشتری دارد و اگر 4000 تومان تعریف شود، اقتصاد ایران ضعیف است. تمام ارزش گذاری ها و تعیین نرخ های ارز توسط دولت انجام می شود و بدین ترتیب همیشه با بالا و پایین کردن نرخ ارز، بازار را در شرایط مطلوب نگه می دارد.

عشقی گفت: البته نمی دانم دولت دوازدهم چقدر توانایی دارد تا بتواند ارز را تک نرخی کند، اما در این بین کسانی هستند که علاقه بیشتری به دو نرخی ماندن ارز دارند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar