سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۰۴۷۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶- ۴۳: ۱۰
استاندار سمنان:
استاندار سمنان با اشاره به حضور 1700 دانشجو در اردوهای جهادی، گفت: برنامه های فرهنگی در این اردوها تقویت شود.

به گزارش بسیج دانشجویی خبرگزاری بسیج، محمد رضا خباز در جریان بازدید از اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان سمنان در روستای کوه زر جنوب دامغان که تا پاسی از شب به طول انجامید با بیان اینکه در برگزاری اردوهای جهادی این استان 1700 نفر دانشجوی بسیجی مشارکت و همکاری دارند، تاکید داشت: در مجموع 17000 نفر روز از دانشجویان بسیجی در سطح استان سمنان در حال ارائه خدمات به مناطق محروم و روستاییان هستند.
وی افزود: جوانان متعهد و با انگیزه در حال خدمت و جهاد در این اردوها هستند و با این نگاه می کوشند با خدمت رسانی به مناطق محروم و روستائیان دین خود را به نظام و انقلاب و مردم محروم جامعه ادا کنند لذا باید برنامه های فرهنگی در اولویت برگزاری این اردوها باشد چرا که این حرکت مقدس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
استاندار سمنان ضمن بیان اینکه اردوهای جهادی حرکتی پسندیده است که توانست عمران و آبادانی را در سطح مناطق محروم و دورافتاده ایجاد کند، تاکید داشت: فرمانداران باید بتوانند از توان، ظرفیت و امکانات دستگاه های اجرایی در هرچه بهتر برگزار شدن این اردو به خوبی استفاده کنند.
خباز از شرکت دانشجویان بسیجی در اردوهای جهادی به منزله مبارزه با نفس یاد کرد و گفت: این حرکت ارزشمند و ماندگار فی نفسه مجاهده و جهاد است و آثار و برکات معنوی بسیار زیادی دارد.
وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح مهم و با اهمیت اردوهای جهادی باید همراه با صبر و حوصله باشد، افزود: کارفرهنگی کردن تزریقی نیست، بلکه تدریجی باید ادامه یابد و در انجام کار و برنامه فرهنگی هرگز عجله نباید کرد.

رئیس ستاد طرح اردوهای جهادی استان سمنان یادآور شد: کارها و برنامه های اردوهای جهادی با استفاده از خرد جمعی و همراه با تفکر و اندیشه باشد تا خروجی خوبی از فعالیت ها حاصل شود که نفع آن را روستاهای محروم و مردم آن مناطق ببرند.
در این نشست مسئولان گروه های شرکت کننده در اردوهای جهادی هریک به بیان مسائل و مشکلات روستاها و انتظارات خود از دستگاه های اجرایی در هرچه بهتر اجرا شدن این اردوها بیان کردند.
در برگزاری اردوهای جهادی دانشجویان بسیجی ۴۰ نفر از زنان در قالب پنج تیم در روستاهای کوه زر، شیمی، کلو و توچاهی و ۲۵ نفر از مردان در روستای رشم به فعالیت های چون فرهنگی، آموزشی، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی ایرانی اسلامی و فعالیت عمرانی چون ساخت سرویس بهداشتی و همچنین آمایش منطقه ای مشغول هستند.
روستاهای کوه زر، شیمی، توچاهی، کلو و رشم در ۱۲۰ کیلومتری جنوب دامغان واقع که از روستاهای محروم و کمتر برخوردار این شهرستان هستند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: