سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۰۹۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶- ۰۶: ۲۰
سرپرست شهرداری تبریز تاکید کرد؛
سرپرست شهرداری تبریز، با تاکید بر اهمیت و اولویت حوزه‌های مالی خاطرنشان کرد: تدارک راهکارهای درآمدزایی، پیگیری مطالبات و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، سه اصل مهمی است که باید بیش از هر زمان دیگری، در بخش‌های مختلف شهرداری، حاکم شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، محمدحسین اسحقی در جلسه ویژه مالی شهرداری تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: قوانین محدودکننده درآمدهای شهرداری‌ها، نباید در رویه خدمتگزاری شهرداری تبریز تاثیرسوء بگذارد؛ در آستانه تبریز 2018، باید سعی کنیم با احیای قوانین درآمدزا، به مطالبات و توقعات ایجاد‌شده پاسخ مطلوب دهیم.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه، حذف سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده، یکی از منابع مهم و مستقل درآمد شهرداری‌ها را با چالش مواجه کرد؛ از شورای جدید انتظار داریم این معضل را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی مد نظر قرار داده و از طریق تعامل با بخش‌های دولتی و نمایندگان محترم مجلس، حل و فصل کند.

سرپرست شهرداری تبریز، با اشاره به مطالبات گسترده شهرداری از اشخاص و مجموعه‌های حقیقی اظهار داشت: بخش‌ قابل‌توجهی از این مطالبات، مربوط به چک‌های آتی‌الوصول یا وصول‌نشده است که باید با اجرای مشوق‌ها و ارائه زمان‌بندی‌های لازم، زمینه احیای آن‌ها فراهم شود.

اسحقی متذکر شد: در هر حال باید اصل صرفه‌جویی را در امورات جاری لحاظ کنیم و با بهینه‌سازی منابع و مدیریت هزینه‌ها، اجازه ورود هزینه‌های تشریفاتی و زاید را ندهیم.
وی با اشاره به این‌که محاسبه بهای خدمات به ویژه در بخش های صنفی، نیازمند بازنگری‌ است، گفت: زباله تولیدی برخی از این واحدها، بسیار بیشتر از حجم رایج است و قاعدتاً باید بهای ارائه خدمات به این واحدها، متفاوت از بخش‌های خانگی باشد؛ بازنگری در محاسبه این بها، نیازمند اصلاح آئین‌نامه‌ها و تعرفه‌های خدماتی است.
سرپرست شهرداری تبریز با بیان این‌که مطابق قانون، تعرفه عوارض و مشاغل، در چند ماه آینده به شورای محترم ارائه می‌شود، تاکید کرد: این لایحه یکی از منابع مهم درآمدی شهرداری است که تدوین آن، از هم‌اکنون باید در دست مطالعه و بررسی‌های مالی باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar