سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۱۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶- ۱۶: ۲۲
رئیس دانشگاه شهرکرد از افزایش سه برابری تولیدات علمی دانشگاه شهرکرد طی سه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ شایان شامحمدی اظهار کرد: با اشاره به رشد علمی مطلوب دانشگاه شهرکرد در سال‌های پس از پیروزی انقلاب، اظهار کرد: در طول سه سال گذشته بودجه دانشگاه سه برابر افزایش و از 40 میلیارد تومان به 110 میلیارد تومان رسیده است . 

وی افزود: در این مدت 350 هزار متر مربع فضای کالبدی دانشگاه افزایش یافته که تقریبا 20 درصد کل فضای کالبدی این دانشگاه در 25 سال اخیر بوده است .

 شامحمدی از جذب خیر برای نخستین بار در این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: در سه سال گذشته بیش از 20 میلیارد تومان توسط خیرین جذب شده است که در مواردی همانند ساخت دو خوابگاه ویژه دانشجویان دختر، هر یک به مساحت پنج هزار متر مربع و تکمیل ساختمان نهاد نمایندگی ولی فقیه در این دانشگاه هزینه شده است. 

وی تاکید کرد: در سه سال گذشته در حوزه پژوهش پهنای باند اینترنت در دانشگاه شهرکرد هفت برابر افزایش داشته است و از 30 مگابیت در ثانیه به 200 مگابیت در ثانیه رسیده است. 

شامحمدی با اشاره به اینکه این دانشگاه در این مدت در تولید مقاله از 1.17 درصد به 3.7 درصد رسیده است، گفت: این نشان از افزایش سه برابری تولیدات علمی این دانشگاه است به طوریکه از حدود سالانه300 مقاله در سال 93، اکنون به 1200 مقاله در سال رسیده است . 

وی با اشاره به انتصاب سید ضیاء هاشمی به عنوان سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بیان کرد: در دوران چهار سال فعالیت ایشان در معاونت فرهنگی اجتماعی در وزارت علوم بسیار درخشان ظاهر شدند و با عمل به قانون و اعتقاد به تضارب افکار با ایجاد فضای انبساطی از لحاظ سیاسی و اجتماعی در دانشگاه‌های کشور، آرامش فضای دانشگاه را در این خصوص فراهم کرده است. 

رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: درمدت فعالیت سید ضیاء هاشمی در معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه شهرکرد 60 درصد، نشریات دانشجویی و انجمن‌های علمی 30 درصد و تشکل‌های دانشجویی 40 درصد افزایش داشته است .

 شامحمدی ضمن تشکر از رئیس جمهور به منظور انتخاب سید ضیاء هاشمی به عنوان سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تصریح کرد: انتظار جامعه دانشگاهی از رئیس جمهور این است به منظور سامان دادن به وزارت علوم، تحقیقات وفناوری سید ضیاء هاشمی را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی کنند .

وی خاطرنشان کرد: سید ضیاء هاشمی مورد حمایت روسای دانشگاه‌های کشور است . 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar