سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۱۳۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶- ۵۹: ۰۷
گروه های جهادی در شهرستان گیلانغرب مشغول خدمت رسانی و محرومیت زدایی هستند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، گروه های جهادی که ظرف یک ماه اخیر  برای محرومیت زدایی دهستان ویژنان به گیلان غرب  آمده اند اکنون در حال تکمیل مخازن و منبع  ذخیره آب به عنوان یکی از مشکلات آزار دهنده برخی روستاهای  این دهستان  هستند.

 

ظرف چند ماه اخیر  قطع شدن های مداوم آب  در فصل گرما بسیاری از روستاهای دور افتاده  دهستان محروم ویژنان را رنج داد تا جایی که آنها برای  تامین آب شرب خود به آب های نا سالم حاشیه رودخانه پناه آوردند.

 

بر اساس نظر کارشناسان و گفته اهالی این روستاها شبکه آب معیوب و مستهلک  روستاهای این دهستان عمری بیش از 35  سال دارد که بیش از آنکه  دردی از درد مردم کم کند به  نوعی خودش به بلایی برای بیشتر شدن مشکلات مردم محروم این دهستان بدل شده است.

 

مردم دهستان ویژنان خصوصا روستاهای مورت، چم سورک علیا و سفلی و پاونمکر که عمدتا با بی آبی مواجه اند بارها و بارها از مسئولان شهرستان  درخواست کمک کرده اند تا برای بی آبی و قطعی های مداوم در فصل گرما چاره اندیشی کنند اما  هر بار به لحاظ نبود اعتبارات عملا با جواب رد مواجه شده اند.

 

گروه های جهادی  فاطمه الزهرا (س)، گروه جهادی آل طه  و گروه جهادی فعال  طلوع  از جمله خادمان بی ادعایی هستند که صرفا در جهت رضای خدا و خدمت بی منت به محرومان عازم منطقه شده بودند و اگر چه در یک سانحه برای اعضای گروه جهادی طلوع در دهستان ویژنان، 2 نفر شهید و چندین نفر زخمی شدند، اما فعالیت این عزیزان دچار وقفه نشده و همچنان جهاد و مجاهدت آنها ادامه دارد.

 

اکنون  این گروه های جهادی که حضورشان مایه دلگرمی و امید بخش به مردم است  در حال ساخت  مخازن و در پی رایزنی  برای تعویض نزدیک به 5 کیلومتر از شبکه آبرسانی معیوب  روستاهای دهستان ویژنان هستند.

 

در روزهای اخیر نیز جلسه مشترکی با حضور نمایندگان گروه های جهادی، فرمانداری شهرستان  و مدیر آب و فاضلاب روستایی برای تعامل هرچه بیشتر با  این گروه های جهادی در مرکز دهستان ویژنان برگزار شد.

 

دهستان ویژنان در شهرستان گیلان غرب  از محروم ترین دهستان های این شهرستان با جمعیتی نزدیک به 2500 نفر است که علی رغم  اینکه بستر تردد و ترانزیت شهر گیلان غرب به بازارچه مرزی سومار قرار است در آینده  از آن بگذرد  لذا  این منطقه توجه بیشتر مسئولان را در حوزه های مختلف  می طلبد.

 

شهرستان گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه نزدیک به 70 هزار نفر جمعیت  و دارای دو بخش مرکزی و گواور است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar