سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۱۴۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶- ۰۹: ۱۳
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه گالیکش ؛
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه گالیکش گفت : غدیر صرفا یک حادثه تاریخی نیست بلکه حادثه ای برای امروز و فرداست و یک جریان مستمر است و غدیر خم حرکت در خط ولایت و امامت است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج گلستان ، حجت الاسلام عباسعلی ترشیزی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه گالیکش در مصاحبه خبرنگار بسیج اظهار کرد: غدیر صرفا یک حادثه تاریخی نیست بلکه حادثه ای برای امروز و فرداست و یک جریان مستمر است  و غدیر خم حرکت در خط ولایت و امامت است .

وی در ادامه افزود :  غدیر تنها به معرفی امام علی (ع) اختصاص ندارد  و ترسیم کننده خط ولایت در تمام دوران هاست . ما امروز می بایست در مسیر ولایت  حرکت نماییم  تا کشورمان از هر گونه آسیب در امان باشد .

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه گالیکش با بیان اینکه غدیر حادثه ای است که تکلیف امت اسلامی را در زمینه هدایت و حکومت معین می کند، گفت: می بایست همگان در مسیر ولایت و امامت قدم بردارند  و  از تفرقه در امت اسلامی می بایست پرهیز نمود  تا دشمنان اسلام و انقلاب  مایوس ، خوار و ذلیل گردند .

ترشیزی در ادامه به حدیثی از امام محمد باقر(ع) اشاره نمود و بیان داشت :   امام باقر(ع) می فرمایند: شیطان چهار بار ناله نومیدی سرداد، روزی که مورد لعن خداوند قرار گرفت، روزی که از آسمان به زمین حبوط کرد، روزی که پیامبر اسلام(ص) به پیامبری مبعوث شد و روز غدیر خم

وی؛ ولایت مداری و اطلاعات از ولی زمان در همه امور اجتماعی ، فرهنگی، سیاسی، تبعیت از ولی خدا که خود دارای مراحلی است ،  مرحله همگرایی و همفکری با رهبری در راهبرد های مختلف سیاسی ، اقتصادی و التزام قلبی(فلا و ربک لا یومنون حتی یحکموک فیما شجر بینهم ثم لا یجدوا فی انفسهم حرجا مما قضیت و یسلموا تسلیما) را از مهمترین پیام های غدیر عنوان کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه گالیکش بیان داشت: ولایت مدار کسی است که در همه ابعاد تسلیم ولی امر خویش باشد و با شوق و رغبت می کوشد اندیشه و دعمل خودش را با ولی امر هماهنگ کند.

ترشیزی در ادامه عید غدیر خم را، بزرگترین عید شیعیان دانست و گفت : همه ما از واقعه تاریخی که در روز هجده ذی حجه سال دهم هجرت به وقوع پیوسته و مسلمانان همه ساله آنرا به عنوان بزرگترین عید خود، جشن میگیرند.

به گفته وی؛ رسم بر آن است که صبح روز عید، مردم به دیدار و دست بوسی سادات و ذریه امیرالمومنین (ع) می روند و ادای احترام به سادات می نمایند و سادات نیز ضمن پذیرائی با شربت و شیرینی و اهداء هدیه ای به رسم یاد بود از مهمانان قدردانی می نمایند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه گالیکش تصریح کرد: در این روز مردم بهترین و زیباترین لباسهای خود را می پوشند، خود را معطر به بهترین عطرها می نمایند و با چهره ای خندان و شادمان به دید و بازدید میپردازند.در این روز افراد بسیاری روزه می گیرند و به مومنین قرض و اطعام می دهند.

ترشیزی در پایان به حدیثی از پیامبر در خصوص  روز عید غدیر خم اشاره نمود و بیان داشت :  رسول خدا(ص) فرمود:  روز غدیر خم برترین عیدهاى امت من است و آن روزى است که خداوند بزرگ دستور داد; آن روز برادرم على بن ابى طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم توسط او هدایت‏شوند، و آن روزى است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به عنوان دین براى آنان پسندید.

خبرنگار خبر گزاری بسیج محمد رضا شریفی

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar