سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۱۴۷۱۷
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۶- ۳۷: ۱۱
یکی از دادگاه‌های استیناف آمریکا به لغو بخش دیگری از فرمان ضدمهاجرتی ترامپ و صدور مجوز ورود برای اقوام درجه 2 اتباع آمریکایی از 6 کشور مسلمان رأی داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، دادگاه استیناف بخش 9 آمریکا که رسیدگی به فرجام‌خواهی پرونده‌های 13 ایالت را بر عهده دارد، امروز رأی جدیدی بر علیه فرمان ضدمهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور داد.

فرمان ضدمهاجرتی ترامپ، فرمانی است که بر اساس اختیارات ویژه رئیس‌جمهور آمریکا و در قالب فرمان اجرایی صادر شده و بر اساس آن، اتباع ایران، لیبی، سودان، سومالی، سوریه و یمن از سفر به آمریکا منع می‌شوند.

بر اساس گزارش رویترز، هر 3 قاضی دادگاه بخش 9 امروز به فرجام‌خواهی برخی اتباع این 6 کشور بر علیه رأی ترامپ پاسخ دادند و رأیی صادر کردند که بر اساس آن، اقوام درجه 2 اتباع فعلی آمریکا که ریشه در این 6 کشور دارند، از ممنوعیت‌های فرمان اجرایی ترامپ معاف می‌شوند.

این بدان معناست که پدربزرگ، مادربزرگ، دایی و دایی‌زادگان، عمه و عمه‌زادگان، خاله و خاله‌زادگان و عمو و عموزادگان اتباع آمریکایی که تابعیت 6 کشور فوق را دارند، منعی برای سفر به آمریکا نخواهند داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: