سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۱۶۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶- ۱۹: ۱۹
امام جمعه تربت حیدریه:
امام جمعه تربت حیدریه قدمت حوزه‌های علمیه این شهرستان را مرتبط به ۲۰۰ سال قبل دانست و گفت: این شهرستان علما و فرهیختگان فراوانی به جهان اسلام معرفی کرد و اکنون چشم انداز ۱۰ ساله حوزه علمیه تربت حیدریه بر مبنای انقلابی‌گری و تربیت محققان و اساتید برجسته برای اسلام تدوین شده است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه تربت حیدریه اظهار داشت: حوزه‌های علمیه تربت حیدریه شاهد نخبگان، محققان و عالمان دینی فراوانی است که دلباخته مکتب اسلام بوده و اکنون مدارس علمیه و موقوفات آن بر این مهم صحه گذاشته است.
 
وی افزود: مدارس علمیه قطب، فولاد، هراتی، شیخ یوسفعلی و خسروی و موقوفات سرچشمه گرفته از آن برای تحصیل و تدریس علمای دین با حرکت‌های خیر اندیش واقفانی همچون محمدرضا لاری، ابوالقاسم هراتی، اسدالله مقیمی، محمدحسن فولاد و علی اکبر خسروی تاکنون علما و محققانی همچون آخوند ملاعباس تربتی و آیات سید محمدباقر موسوی، سید محمدباقر طباطبائی، سید ابراهیم ربانی، شیخ عبدالله امامی، سید صدرالدین ربانی، غلامرضا زهدی و شیخ ابراهیم سعیدی نژاد را تحویل جهان اسلام داده است.
 
رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی از آیت الله رضازاده و قاضی زاده بعنوان اساتید برجسته حوزه‌های علمیه مشهد بعنوان خروجی حوز‌های علمیه تربت حیدریه یاد کرد و گفت: حوزه‌های علمیه این شهرستان ظرفیتی فراتر دارد و چشم انداز ۱۰ سال آینده ما بر اساس تربیت یکهزار طلاب علوم دینی بر مبنای انقلابی گری و مدرسان و محققان حوزوی تدوین شده است.
 
وی بیان داشت: در حال حاضر ۵۵۰ طلبه خواهر و برادر در چهار مدرسه علمیه مرحوم هراتی، مقیمی، فولاد و ریحانه الرسول (س) با حضور ۶۰ استاد و مدیر در چهار مقطع سطح یک تا چهار مشغول تحصیل هستند.
 
رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی گفت: شورای آموزش، پژوهش و فرهنگی برای نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های برگرفته از حوزه علمیه مرکز استان در مدارس علمیه تربت حیدریه تشکیل شده است.
 
عصمتی اظهار کرد: حوزه مقاومت بسیج طلاب مستقر در مدرسه علمیه مرحوم هراتی با زیر پوشش قرار دادن پایگاه‌های بسیج در شهرستان‌های جنوب خراسان رضوی نیز فعالیت دارد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar