سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۱۷۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶- ۰۰: ۲۳
مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد مردمی اربعین خراسان رضوی خبر داد؛
مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد مردمی اربعین خراسان رضوی اظهار داشت: در موکب امام رضا (ع) بیش از ۴۰ هزار اسکان در کشور عراق به صورت مردمی اداره می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام مجید خداوردی شب گذشته در همایش نذر اربعین که در محل مرکز همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: تمام تلاش ما از چند ماه گذشته این بوده که فضایی ایجاد کنیم تا خدماتمان در کشور عراق را اطلاع رسانی و کمک‌های مردمی را جذب کنیم.

وی افزود: در موکب امام رضا (ع) بیش از ۴۰ هزار اسکان در کشور عراق به صورت مردمی اداره می‌شود و بزرگترین موکب در استان و بی‌نظیرترین موکب از نظر خدماتی است که در کشور عراق خدمت رسانی می‌کنند.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد مردمی اربعین خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۵۰۰ نفر خادم مردمی بدون هیچ چشم داشتی بلکه با تقبل هزینه از خود مسیر خدمت‌گزاری در آستان مبترک اباعبدالله حسین (ع) را طی کردند.

خداوردی درباره کمک‌های مردمی به موکب امام رضا (ع) تصریح کرد: ما سال گذشته در شرایط ثبت‌نام به همه خدام گفتیم شما باید همه هزینه‌ها را خودتان متحمل شوید و ۲۰ روز خدمتگزار باشید و پذیرفتند، اما در روز‌های پایانی با کمک و مشارکت‌های مردمی وسیله رفت و آمد خدام فراهم شد که بیش از ۵۰ میلیون هزینه داشت، اما به لطف خدا و عنایت سید الشهدا (ع) محقق شد.

وی با بیان اینکه اگر حرکت مردمی انجام شود این اتفاق می‌افتد، ادامه داد: کاری که در کشور عراق انجام می‌دهیم با مشهد بسیار متفاوت است در شرایطی خدمت می‌کنیم که شرایط عادی نیست و نیاز به دلدادگی درونی و استواری دارد.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد مردمی اربعین خراسان رضوی خطاب به خدام موکب امام رضا (ع) گفت: این اتفاق به همت شما سروران و خادمان امام حسین (ع) انجام می‌شود و شما به عنوان بزرگترین رسانه می‌توانید به خیرین برای مشارکت در کمک‌های مردمی اطلاع رسانی کنید.

خداوردی خاطرنشان کرد: ما در دهه اول محرم با اکسیر محبت به سید الشهدا (ع) بیش از ۳ میلیارد تومان توسط جوانان در ایستگا‌ه‌های صلواتی مشهد هزینه می‌شود چرا که اطعام سفره‌ای است که خود اهل بیت پهن کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر آمار خدمتگزاران حدود ۶۰۰ نفر هستند و اگر در طول سال هر نفر مبلغ یک میلیون تومان نذر مردمی برای اربعین جمع‌آوری کند بسیار تاثیرگذار است.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد مردمی اربعین خراسان رضوی درباره روش ارسال مشارکت‌های مردمی گفت: به لطف خدا، عنایت حضرت رضا (ع) و همت افراد مربوطه، شماره حساب و کارتی در بانک به نام موکب امام رضا (ع) افتتاح شده و نخستین قدممان این است که این شماره حساب را به مردم اطلاع رسانی کنیم.

خداوردی خاطرنشان کرد: ما حدود ۲۰ هزار متر مربع موکت، ۵۰ هزار تخته پتو و ... احتیاج داریم که سال گذشته از کمک مردمی تامین شد و امسال درصدد گسترش موکب هستیم.

وی ادامه داد: ما در نجف، کربلا و کاظمین بالای ۴۰ هزار اسکان و در سامرا روزانه ۳۰ هزار پرس غذای گرم توزیع شد که توسط مردم ۴۵۰ میلیون تومان هزینه شد.

مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد مردمی اربعین خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ما در کمیته مردمی ستاد اربعین ریالی از هیچ نهادی کمک نگرفتیم، گفت: از طریق کانال تلگرامی خادمین و نذر چهل موکب امام رضا (ع) نیز درباره اخذ ویزا و رفت‌وآمد اطلاع رسانی می‌شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar