سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۱۷۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶- ۱۸: ۱۹
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه:
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه در همایش انس و مودت پیشکسوتان این ناحیه در اردوگاه المهدی این شهرستان گفت: قرآن مهم ترین مبنا برای زندگی بشر جوامع اسلامی است.

قرآن مهم‌ترین مبنا برای زندگی بشر است

به گزارش خبرنگار خرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام رحیم علی طالعی با تبریک ولادت هفتمین اختر تابناک امامت و ولایت افزود:باز نشستگان سپاه به عنوان نخبگان جامعه و سرمایه های ماندگار و گنجینه های تجارب سپاه هستند

وی ادامه داد: باز نشستگان و پیشکسوتان پایه های اصلی نهاد مقدس سپاه هستند که از دوران جوانی تاکنون یار و مدد کار این نظام مقدس  بوده و هستند.

حجت الاسلام طالعی در ادامه به سبک زندگی اسلامی اشاره و بیان کرد: تنهای را سعادت انسان سبک زندگی اسلامی است که می تواند  انسان را از میان این همه  منجلاب و رذایل پست موجود در دنیا نجات داده و هدایتگر انسان به راه راست باشد.

وی با بیان این که در حال حاضر سبک زندگی غربی در ایران رواج پیدا می کند، گفت: در این زمینه لازم است که نسبت به انتقال ارزش‌ها و زیبایی‌های سبک زندگی اسلامی به جامعه به ویژه در بین جوانان اقدامات لازم صورت گیرد .

حجت الاسلام طالعی افزود: برای دستیابی به باید ها و نبایدهای دینی و دیگر معارف الهی دو راه  عقل برهانی و نقل وحیانی عنوان کرد و گفت: هریک از این دو برای فهم دین  و لازم هستند. 

وی گفت: دین اسلام که کامل‌ترین دین بشریت محسوب می‌شود، سبک زندگی جامعی را برای بشریت  ارائه کرده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه افزود: در سیره و زندگی انبیا و امامان تا ظریف‌ترین مسائل می‌توان سبک زندگی جامع و کاملی را احصا کرده و با بهره‌گیری از آن سعادت دنیوی و اخروی را کسب کرد.

حجت الاسلام طالعی خاطرنشان کرد: برای سبک زندگی اسلامی مبنا لازم است و قرآن مهم‌ترین مبنا برای زندگی بشر است و مبنای درستی برای سبک زندگی انسان دارد.

وی با اشاره به فرمایش مولا علی(ع) زندگی را به چهار بخش تقسیم کرد و اظهارداشت: انسان باید بخشی زندگی خود را مناجات با خدا سپری کند و کسب  روزی حلال و کمک به هم نوعان خود و تفریه و لذت بردن از نعمت های الهی را بخش های دیگر زندگی برشمرد.

حجت الاسلام طالعی در پایان سخنان خود تاکید کرد: تنها مسیر دست‌یابی به سعادت توجه به آموزه‌های دین اسلام به عنوان کامل‌ترین دین است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar