سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۱۷۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶- ۵۲: ۲۲
مدیر عامل موسسه بین‌المللی غدیر:
خبرگزاری بسیج: مدیر عامل موسسه بین‌المللی غدیر با اشاره به اینکه در وقوع واقعه غدیر بین مسلمانان هیچ اختلافی نیست گفت: واقعه غدیر عامل وحدت بین مسلمانان است.

 به گزارش خبرنگار استان تهران خبرگزاری بسیج؛ دکتر حسین ظریف‌منش مدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر با تبریک ایام دهه ولایت و امامت گفت: نامگذاری این دهه با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری است که بین عید قربان روز امامت حضرت ابراهیم و عید غدیر روز امامت امیرالمومنین(ع) است نامگذاری به نام دهه امامت و ولایت شده است.

 مدیر عامل موسسه بین‌المللی غدیر با بیان اینکه مشغله غدیر فقط برای شیعیان نیست و مسئله‌ای در جهان اسلام است گفت: واقعه غدیر می‌تواند برای جهانیت درس عبرت داشته باشد.

ظریف منش، هدف از برگزاری جشن مباهله را نگاه علمی نسبت به واقعه مباهله دانست و گفت: پیامدها و پیام های مباهله و برکات آن باید برای جهان اسلام ترویج و تبیین شود و نسل های بعد نسبت به این موضوع معرفت بیشتری پیدا کنند. وی افزود: درس غدیر برای جهانیت الگوی مدیریت جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه همه مسلمانان باید در ترویج این ایام تلاش کنند، گفت: برنامه‌های این بنیاد با مشارکت مردم، نهادهای انقلابی و دستگاه‌های اجرایی و بنیاد غدیر تحت حمایت کننده و موتور متحرک آن را دارد.

مدیر عامل موسسه بین‌المللی غدیر با اشاره به نامگذاری ایام دهه ولایت و امامت افزود: این نامگذاری‌ها به جهت معرفت‌افزایی نامگذاری شده است چرا که با توجه به فلسفه غدیر احادیث و روایات سعی شده اهدافی را که غدیر داشته است بیان کند و درس معرفتی بدهد.

ظریف‌منش در مورد چرایی توجه به مهدویت در نامگذاری این ایام گفت: در خطبه غدیر بحث مهدویت بسیار یاد شده است و به همین جهت یک روز در این ایام به آن اختصاص داده شده است.

وی هدف از برپایی این همایش را ترویج و توصیف واقعه غدیر در تاریخ اسلام دانست که نقطه عطفی در تاریخ بشریت است، چرا که غدیر نقطه اتصاف رسالت در چهره امامت است و بالاترین سرنوشت بشریت با امر الهی به دست پیامبر(ص) در این روز مشخص شد که چگونه جامعه باید اداره شود.

مدیر عامل موسسه بین‌المللی غدیر با تاکید مجدد بر اینکه عید غدیر منحصر به شیعه نیست، گفت: عبرت‌آموزی واقعه غدیر برای بشریت است و نه تنها نمی‌تواند اختلاف شیعه و سنی شود بلکه نقطه اتحاد شیعه و سنی است چرا که در وقوع رخداد واقعه غدیر هیچ کس شکی ندارد و همه مسلمانان به آن اذعان کرده‌اند و فقط اختلاف در معنای ولایت است.

وی افزود: درس غدیر برای بشریت این است که حاکمیت بر مبنای ارزشها باشد و پارساترین افراد جامعه حاکمان جامعه شوند و این تنها راه برای پیشرفت جوامع است.

 

 

 

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar