سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۱۷۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶- ۴۱: ۰۹
کارشناس مسائل سیاسی:
یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به سخنان یوکیا آمانو در خصوص بازدید از اماکن نظامی و سایت های غیرنظامی کشورمان توسط بازرسان این آژانس، گفت: مسئولان کشورمان باید با قاطعیت پاسخ اظهارات مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را بدهند
رضا خادمی کارشناس مسائل سیاسی درگفتگو با خبرگزاری بسیج از سیستان و بلوچستان با اشاره به سخنان یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص بازدید از اماکن نظامی و سایت‌های غیرنظامی کشورمان توسط بازرسان این آژانس، گفت: در توافق‌های گذشته خبری از بازدید از مراکزنظامی و یا مراکز حساس کشورمان نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی بیانیه‌ها و گزارش‌های مختلفی بر علیه کشورمان صادر می‌کند که رژیم صهیونیستی سلاح هسته‌ای دارد، افزود: رژیمی که تهدیدی جدی برای کل منطقه خاورمیانه و حتی دنیا است.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه مراکز نظامی جزو مناطق ممنوعه است، ادامه داد: بازدید از این مناطق توسط افراد و یا بازرسان خارجی ممنوع است.

رضا خادمی با بیان اینکه آمانو در سخنانش گفته است که: " ما بین سایت‌ها و اماکن غیرنظامی و نظامی تفاوتی قائل نمی‌شویم، این اصل به خوبی جا افتاده است و شامل همه کشورها، از جمله ایران می‌شود"، اضافه کرد: مسائل نظامی جزء خطوط قرمز کشور ما است و قطعا اجازه بازدیدی به بیگانگان داده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمام برنامه‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی توسط کشور‌های استکباری و رژیم صهیونیستی نوشته می‌شود، اظهار کرد: قطعا این مشخص شده است که یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تصمیم گیری‌های مستقل نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: مسئولان اجرایی کشورمان و در راس آن وزیر امورخارجه و رئیس جمهور کشورمان جواب این سخنان مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را با قاطعیت بدهند.

رضا خادمی خاطرنشان کرد: مسئولان در مذاکراتی که با کشور‌های خارجی و سازمان‌های بین المللی دارند باید با از جانب قدرت وارد مذاکرات شوند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar