سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۱۷۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶- ۵۵: ۱۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: به منظور ارتقا شاخص سلامت در آذربایجان غربی٬ ۵۳۳ پروژه در حوزه بهداشت و درمان در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، مراسم بزرگداشت روز بهورز با حضور جمعی از مسئولان حوزه بهداشت و بهورزان نمونه آذربایجان غربی در محل سالن ابن‌سینا دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برگزار شد.

در این مراسم جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی ضمن تبریک روز بهورز٬ این کار را نه شغل بلکه یک حرفه خواند که دارای اهداف والا و متعالی است.

آقازاده بهورز را ستون فقرات سیستم بهداشت و درمان خواند و اظهار کرد: نخستین خانه بهداشت در آذربایجان غربی شکل گرفته و این خود سبب می‌شود تا بهورزان استان بدانند که وظیفه‌ای خطیر و مهم بر عهده دارند و الگوی ایران و جهانیان هستند.

وی افزود: به منظور کاهش مراجعات به بیمارستان‌ها لازم است تا پیشگیری‌های لازم در مراکز بهداشت انجام شود و در این میان بهورزان نقش عمده‌ای را بر عهدهدارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت بنا به تأکید رهبر معظم انقلاب و اهتمام دولت از 4 سال گذشته اجرا می‌شود که دستاوردهای مهمی را در عرصه سلامت کشور بر جای گذاشته است.

وی گفت: اقداماتی که در قالب طرح تحول نظام سلامت در استان آذربایجان غربی شکل گرفته سبب شده است تا این استان ازنظر شاخص سلامت از ردیف 28کشور به ردیف هفتم کشور ارتقا یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی بیان کرد: در طولیک سال گذشته 180 خانه بهداشت در آذربایجان غربی ساخته شده و تعداد پایگاه‌های سلامت استان از 120 به 190 مورد رسیده است همچنین  تعداد مراکز خدمات جامع سلامت شهری از 68 به 86 ارتقا یافته و تعداد این مراکز در روستاهای استان نیز از 142 به 182 مورد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: امسال 533 پروژه در حوزه بهداشت و درمان آذربایجان غربی آغازشده که 60 خانه بهداشت آماده افتتاح و 130 مورد دیگر تا آذرماه امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

آقازاده افزود: با اجرای این اقدامات در حوزه فیزیکی بهداشت و درمان نیازمندتأمین نیروی انسانی هستیم که بدین منظور امسال اقدامات جذب نیرو نیز انجام می‌شود.

وی گفت: بر اساس آمار اعلام‌شده شاخص سلامت آذربایجان غربی که روزی در ردیف آخر کشور قرار داشت اکنون تحول یافته و بنا به اعلام معاونت بهداشت وزارتخانه اکنون جزو هفتمین استان کشور است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar