سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۱۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶- ۱۲: ۱۱
سهام عدالت همیشه خبرساز بود، از زمانی که قرار شد مردم برای ثبت‌نام اقدام کنند تا در ایام انتخابات که نامزدهای ریاست‌جمهور برای جلب و نظر مردم با اسم این سهام بازی می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، سهام عدالت همیشه خبرساز بود، از زمانی که قرار شد مردم برای ثبت‌نام اقدام کنند تا در ایام انتخابات که نامزدهای ریاست‌جمهور برای جلب و نظر مردم با اسم این سهام بازی می‌کردند.

مدتی است که بحث پرداخت سود سهام عدالت در کشور مطرح است و مجریان این طرح در ایام انتخابات به هر نحوی تلاش داشتند که با استفاده از اسم این سهام برای دولت فعلی رای کسب کنند.

پس از انتخابات بحث پرداخت سود سهام عدالت تا حدودی فروکش کرد اما چند روزی است که متولیان و فعالان این عرصه از پرداخت سود سهام عدالت برای دارندگان این برگه خبر می‌دهند.

برخی از بانک‌ها برای جلب نظر مشتریان اقدام به ارائه شماره حساب شبا از طریق پیامک کردند و مردم چندان در این بخش مشکل نداشتند و به ظاهر برای ارائه این شماره پولی هم از مشتریان دریافت نکردند.

اما عسکر توکلی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های استان مازندران از پرداخت سود سهام عدالت به حساب افرادی که شماره حساب شبا خویش را اعلام کردند خبر داد.

وی اضافه کرد: مشمولانی که برگه‌های سهام عدالت آنها در دفاتر تعاونی‌های دولتی تایید شده مشمول دریافت سود سهام هستند.

تا اینجا کار بسیار خوب بود اما از اینجا به بعد به نظر می‌رسد که این مسئول تلاش دارد که به دو بانک رسالت و توسعه تعاون نان قرض بدهد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت در مازندران با اشاره به اینکه افراد نسبت به اعلام شماره حساب شبای خود اقدام کنند، اضافه کرد: البته در این زمینه با بانک‌های رسالت و توسعه تعاون هماهنگی لازم صورت گرفته تا با دریافت 5 تا 10 هزار تومان نسبت به اعلام شماره حساب شبا اقدام کنند.

نکته اینجاست که همه بانک‌ها داری قابلیت ارائه شماره حساب شبا هستند و دلیلی ندارد که این مسئول نسبت به ذکر نام این دو بانک اقدام کند و بحث پرداخت 5 تا 10 هزار تومان نیز به نظر می‌رسد که چندان قانونی نباشد.

البته یک فرد مطلع در این ارتباط اعلام کرد که بحث پرداخت 5 تا 10 هزار تومان برای ارائه شماره حساب شبا به این صورت است که فرد متقاضی سهام عدالت برای دریافت سود سهام در این بانک باید افتتاح حساب داشته باشد تا سود از طریق کانال‌های بانکی در اختیار افراد قرار گیرد و این 5 یا 10 هزار تومان به عنوان سپرده نزد این بانک‌ها باقی می‌ماند.

افراد برای دریافت سود سهام عدالت می‌توانند نسبت به ارائه شماره حساب شبا هر بانکی غیر از دو بانک ذکر شده اقدام کنند و به نظر می‌رسد که منع قانونی از این بابت وجود ندارد اما ذکر نام دو بانک توسط متولی سهام عدالت در استان مازندران جای تامل دارد!

دیگر اظهارات عسکری توکلی در ارتباط با وضعیت سود سهام دریافتی افراد است که گفت: افرادی که مبالغ خود را پرداخت کردند سود آنان به‌ازای یک‌میلیون تومان و بقیه افراد به میزان سهام آنان سود پرداخت می‌شود.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت در مازندران با تأکید بر اینکه سهام‌داران از فروش برگه‌های سهام پرهیز کنند، خاطرنشان کرد: سودهایی که قرار است واریز شود مربوط به سال 95 بوده و افراد از فروش برگه‌های سهام خود خودداری کنند چرا که ارزش این سهام در بازار دو برابر قیمت آن است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar