سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۱۷۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶- ۲۱: ۱۱
قاری بین‌المللی کشور مطرح کرد
قاری بین‌المللی کشور گفت: متاسفانه در چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در ارومیه و در برنامه‌ریزی کلی، مخاطب عامه حذف شده و علاوه بر آن فضایی بی‌روح در سالن مسابقات حاکم است.

به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، حامد ولی‌زاده با اشاره به برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: بی‌تردید این مسابقات به عنوان بالاترین سطح از مسابقات قرآنی در کشورمان برگزار و نخبگان قرآنی در آن حضور یافته‌ و به رقابت می‌پردازند.

وی تصریح کرد: بنابراین از لحاظ کیفیت، به عنوان بالاترین رقابت‌ها محسوب شده و همواره در بالاترین و بهترین سطح و کیفیت برگزار می‌شود.

این قاری بین‌المللی ارومیه‎ای با ابراز تاسف از اینکه در این دوره از مسابقات و در برنامه‌ریزی کلی، مخاطب عامه حذف شده است تصریح کرد: برای مثال در سالن مسابقات هیچ ارتباطی بین مخاطب و نفری که در جایگاه در حال قرائت است یا مجری برنامه، وجود ندارد که این خود به صورت ناخودآگاه مردم را جدا می‌کند.

وی گفت: در سال‌های گذشته که مسابقات فرهنگ و معارف قرآنی برای عموم مردم برگزار می‌شد، به صورت پیامک و اطلاع‌رسانی محیطی در سطح شهر، مردم راغب و تشویق به حضور در مسابقات شده اما متاسفانه امسال هیچ‌گونه برنامه‌ریزی خاصی وجود نداشته است.

ولی‌زاده بیان کرد: حتی صلواتی که مردم پس از قرائت‌ها در سالن باید طنین‌انداز کنند، آن نیز رایانه‌ای شده و بنابراین روح مسابقه از بین رفته است و از سوی دیگر، حتی فاصله قاری با مردم بسیار زیاد بوده و متاسفانه این نزدیکی تبدیل به یک فضای تصنعی و مصنوعی و کاهش صمیمیت شده و فضای صمیمیتی که باید به وجود آید، وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه فضای و مکان برگزاری مسابقات مناسب است تصریح کرد: این در حالی است که در جذب مردم ناقص عمل شده که این خود از جمله ضعف‌های برگزاری مسابقات قرآنی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: