سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۱۸۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶- ۴۵: ۰۸
عضو شورای شهر شیراز:
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای رونق گردشگری شیراز باید جشنواره‌های رویداد محور در حوزه‌های مختلف ادبی و هنری در شیراز برپا شود.

سولماز دهقانی با اشاره به ابعاد مختلف گردشگری در شیراز اظهارداشت: امیدوارم در شورای جدید بتوانیم با برپایی جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی، ادبی و هنری در حد ملی و بین‌المللی شاهد حضور چهره‌های مطرح در شیراز باشیم.

عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه شیراز چهره هایی دارد که در حد ملی و بین المللی می‌درخشند گفت: برای رونق گردشگری شیراز باید جشنواره‌های رویداد محور در حوزه‌های مختلف ادبی و هنری در شیراز برپا شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز گفت: شاعران معاصر شیراز میراث‌داران و حافظان فرهنگ و تمدن غنی این شهر هستند.

احمد همتی نیز در شب شعر سومین جشنواره شیرازشناسی با اشاره به اینکه فرهنگ، ادب و آداب هر شهر ویژه همان شهر است که از گذشتگان به ما رسیده است، بیان کرد: شعرای معاصر ما در شهر شیراز حافظ فرهنگ و ادبیات این شهر هستند.

وی خاطرنشان کرد: شیراز شهری است که شیرازه تمدن و فرهنگ اسلامی ایرانی است و از لحاظ ادب و هنر از بسیاری از شهرهای کشور برتر است.

معاون فرهنگی شهردار شیراز با اشاره به اینکه دو رکن از ارکان خمسه ادبیات کشورمان در شیراز است، تصریح کرد: با توجه به اینکه مهمترین ابزار انتقال این مفاهیم و فرهنگ زبان هنر است پاسداشت این زبان ارزشمند ضرورت دارد.

همتی بیان کرد: انجمن‌های شعر نه تنها در شیراز که در تمامی استان فعالیت‌های خوبی دارند و مردم برای حضور در این انجمن‌ها علاقه زیادی نشان می‌دهند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه مرکز شیرازشناسی به صورت چند بعدی به شهر شیراز نگاه می‌کند، عنوان کرد: این مرکز هم به مسائل شیرازشناسی در ابعاد صنایع دستی و هنرهای تجسمی و هم به آداب، رسوم، فرهنگ و هنر شهر نگاه ویژه دارد.

وی با تاکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر شورای اسلامی شهر شیراز به تقویت زیرساخت‌های گردشگری به منظور رونق اقتصاد هنر و افزایش درآمدهای ناشی از گردشگری و هنر در سومین حرم اهل بیت (ع) خاطرنشان کرد: در این زمینه یکی از کارهایی که می‌شود انجام داد همین فعالیت‌هایی است که در مرکز شیرازشناسی انجام می‌شود.

معاون فرهنگی شهردار شیراز با بیان اینکه شعر و ادبیات، برنده‌ترین و قاطع‌ترین زبان انتقال مفاهیم فرهنگی و اجتماعی است، گفت: یکی از مهمترین راه‌های برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی کمک گرفتن از شعرا است.

همتی تصریح کرد: بسیاری از حکایات و اشعار سعدی شیرازی راهکارها و نکته‌های آموزشی ارزنده‌ای در زمینه‌های تربیتی ارائه کرده است که صدها دانشکده علوم تربیتی آنها را در خود ندارد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بر بهره‌گیری از این نکات ارزشمند و حکایات آموزنده در آموزش‌های شهروندی تاکید کرد.

وی عنوان کرد: با دانش بنیان عمل کردن در شهری که خاستگاه علما، صلحا، بزرگان و ادیبان جهانی است باید برای معرفی هرچه بیشتر داشته‌های شهر و ظرفیت‌های کنونی و استفاده از این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی شود.

جشنواره شیرازشناسی در شب شعر خود میزبان اساتید برتر حوزه ادبیات و شاعران بزرگ معاصر شیراز همچون کاووس حسن‌لی، غلامرضا کافی، مرضیه مرادی، حمید روزی‌طلب، محمد مرادی، بهرامیان و رضا علی‌اکبری بود که هر یک از آنها اشعار زیبایی در مورد شیراز قرائت کردند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar