سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۲۱۴۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶- ۲۰: ۰۹
مدیرپایگاه میراث فرهنگی لار با اشاره به اینکه بازار قیصریه در کنار میدان، آب انبارها و بافت تاریخی آن منطقه مجموعه‌ای بی‌نظیر هستند، گفت: ثبت جهانی بازار قیصریه به صورت مجموعه دنبال شود.

خشایار شیبانی  با بیان اینکه ثبت جهانی بازار قیصریه از سال 2007 متوقف مانده است، اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به شرایط پیش آمده ثبت بازار به صورت تک بنا امکانپذیر نیست و بهتر است به صورت یک مجموعه برای ثبت آن اقدام کرد. 

وی با بیان اینکه تعلل از سال 2007 تاکنون یکی از دلایل این امر است، گفت: علاوه بر آن ثبت جهانی بازار تبریز نیز یکی از دیگر از موانع ثبت بازار به صورت تک بنا است چراکه در ثبت جهانی بازارها بازار تبریز توانست زودتر از دیگر بناها ملاک‌های ثبت را فراهم کند. 

مدیر پایگاه میراث فرهنگی لار با بیان اینکه تلاش می‌شود که مجموعه بازار یا پروژه دیگری از لار را برای ثبت جهانی آماده کرد، افزود: مجموعه بازار، میدان، آب‌انبارها و بافت تاریخی ایده‌آل‌ترین شیوه برای ثبت جهانی است.

به گزارش تسنیم در سال 2007 ثبت اولیه بازار قیصریه در فهرست مقدماتی ثبت جهانی یونسکو انجام شده اما به دلیل عدم رعایت شرایط و عدم فراهم کردن مقدمات لازم این بنا نتوانسته عنوان ثبت جهانی را کسب کند. 

مجموعه بازار قیصریه، آب انبار دهن‌شیر، مسجد، میدان قیصریه، مجموعه کاروانسراهای گلشن و نو و فضاهای پیرامونی می‌تواند به صورت یک مجموعه شهری مرتبط با هم جهت ثبت در فهرست آثار جهانی آماده شود

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar