سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۲۳۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶- ۵۴: ۰۹
رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح :
محمد حسنی گفت: محفل هنر انقلاب با دست خالی سنگر را ترک نکرده‌ و با سیلی صورتش را سرخ نگه داشته‌ است. وی ابراز امیدواری کرد «روایت فتح» دوباره به دوران اوج خود بازگردد.

به گزارش سرویس بنیاد فرهنگی روایت فتح خبرگزاری بسیج ، مراسم «و آن دقایق آبی ...» با محوریت تقدیر از هنرمندان عرصه ایثار و مقاومت و نیز رونمایی از جدیدترین آثار «بنیاد فرهنگی روایت فتح» در حوزه‌های مختلف سینما و مستند، عکس، تجسمی، تئاتر، و موسیقی و نماهنگ، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در حوزه هنری آغاز شد.

در این مراسم، علاوه بر سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، هنرمندانی همچون علی نصیریان، پرویز شیخ طادی، علی غفاری، محمدجواد کاسه‌ساز، سعید سعدی، محمدعلی باشه آهنگر، علیرضا داودنژاد، مرتضی شعبانی، سیدمحمود رضوی، هاشم میرزاخانی، علی شاه حاتمی، ابوالقاسم طالبی، مرتضی رزاق کریمی، سیدمسعود شجاعی طباطبایی، مهدی فیوزی، محمدمهدی حیدریان، حبیب ایل بیگی، فرید فرخنده کیش، هادی انباردار، محمد خزاعی، مهدی فقیه، رسول نجفیان، سردار آزادی، مسعود نجابتی، علیرام نورایی و محمدحسین مهدویان حضور دارند.

* مظلومیت فرهنگ در سیاستگذاری‌های کلان دولت

احسان محمدحسنی رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح در این مراسم گفت: امیدوارم هفته دفاع مقدس سرآغازی برای شنیدن اخبار خوب باشد. نیاز نیست در این جلسه کام خودمان را تلخ کنیم و از مظلومیت فرهنگ در سیاستگذاری‌های کلان در دولت بگوییم. اما این جمع و این محفل هنر انقلاب نشان داده است که با دست خالی سنگر را ترک نکرده‌اند و با سیلی صورت را سرخ نگه داشته‌اند، و یک دستمریزاد باید به آنها بگویم.

وی ادامه داد: همچنین با اعتماد سردار غیب‌پرور فرمانده محترم بسیج مستضعفین با همه قوا به میدان آمدیم و ایشان رسانه را به مثابه شمشیر در عصر حاضر می‌داند و از اعتمادی که کردند تشکر می‌کنم که نهایت تلاش و همکاری را با ما داشته اند. امیدوارم مجموعه روایت فتح دوباره به دوران اوج خود برگردد و برای بچه مسلمانان‌ها و هنرمندان انقلابی افتخارآفرین باشد. وی ابراز امیدواری کرد نشان «روایت فتح» که همه مردم از آن خاطره خوبی دارند همچنان با همت هنرمندان انقلاب محبوب و دوست‌داشتنی بماند.
در بخش دیگر مراسم سوگواره حضرت رقیه(س) در شب دوم محرم روایت شد. برنامه‌ای ترکیبی نمایشی که با اجرای بسیار خوب و با ذکر مصائب حضرت رقیه(س) و پیوند زدن آن به مدافعان حرم، حضار را تحت تاثیر قرار داد.

* جانبازان اعصاب و روان را دریابید!
در ادامه مراسم باحضور سردار غیب پرور، محمد مهدی حیدریان، احسان محمدحسنی و هاشم میرزاخانی از محمد خزاعی برای تهیه کنندگی فیلم‌های سینمایی امپراطور جهنم و به وقت شام تجلیل به عمل آمد. در این مراسم همچنین، از ابراهیم حاتمی‌کیا تجلیل شد که به دلیل عدم حضور وی، محمد خزاعی جوایز وی را به نمایندگی‌‌اش دریافت کرد.
خزاعی گفت: همیشه وقت مورد تقدیر قرار می گرفتم نزد پدرم می‌رفتم و هدیه را به نشانه احترام، به ایشان تقدیم می‌کردم اما چند وقت پیش پدر فوت کردند و در حال حاضر فکر می‌کنم این هدیه را به چه کسی تقدیم کنم؟ اینجا و بعد از دیدن آیتم نمایشی دوباره یادم آمد که چقدر یتیم بودن سخت است و یاد فرزندان شهدای مدافع حرم افتادم، ما به آنها مدیون هستیم؛ درست است که شهدا به درجات بالایی رسیدند اما سختی‌هایش نیز بر دوش فرزندان آنها نیز است.وی هدیه‌اش را به فرزندان مدافعان حرم تقدیم کرد.

در ادامه از سعید ملکان و منیر قیدی برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم سینمایی ویلایی‌ها تقدیر شد و در همین بخش جایزه طناز طبابایی نیز به دلیل حضور نداشتن در مراسم به قیدی اهدا شد.

از سید محمود رضوی و بهروز شعیبی برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم سیانور تجلیل شد. همچنین از محمد حسین مهدویان نیز برای فیلم سینمایی ماجرای نیمروز تقدیر به عمل آمد.
سعید سعدی تهیه کننده سینما نیز برای مجموعه آثار تولید شده در حوزه دفاع مقدس مورد تجلیل قرار گرفت.
ابوالقاسم طالبی هم برای کارگردانی فیلم سینمایی یتیم خانه ایران و علیرام نورایی نیز برای بازی در این اثر سینمایی تقدیر شدند.
سید حامد حسینی برای تهیه کنندگی فیلم سینمایی سرو زیر آب و محمد علی باشه آهنگر کارگردان این فیلم نیز تجلیل شدند.
پرویز شیخ طادی کارگردان فیلم سینمایی امپراطور جهنم بعد از اینکه مورد تقدیر قرار گرفت، گفت: تقریبا 12 سال است پیگیر اخبار اسایشگاه جانبازان اعصاب و روان هستم. حالا بعد از اینهمه مدت می‌بینم که تنها توانسته‌اند بخشی از آسایشگاه سعادت‌آباد را تغییر دهند. به داد جانبازان اعصاب و روان برسید آنها که یاری دهنده و مدافع این کشور بوده‌اند حالا یاری‌دهنده می‌خواهند. نباید جانباز اعصاب و روان را در یک انفرادی بزرگ در باغ شهریار نگهداری کرد. این نوع نگهداری درست نیست.
وی در ادامه گفت: جانباز اعصاب و روانی می‌شناسم که در بدترین روزهای زمستان در پارک خزانه بود و حاضر به حضور در آسایشگاه نبود.

* سینمای امروز ایده‌آل ما نیست
محمدمهدی حیدریان هم گفت: خوشحالم که که کارم را در حوزه سینما با شهید آوینی در عرصه مستندسازی آن هم در جبهه شروع کردم. در آن زمان خواستیم تلاش کنیم تا بخشی از شجاعت ها و ایثارگری ها را تصویرگری کنیم. شاید اگر قرار بود آینده نگری کنم جایی بالاتر از اینجایی که هستیم را برای سینما متصور می شدم سینمای ما قدرتمند است چرا که اسباب افتخار است.
رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: حال امروز سینمای ما حالی نیست که همه ما دنبالش بودیم، این سینما ایده‌آل ما نیست! تعداد اندکی از فیلم‌های ارزشی ما با قوت لازم ساخته می شود و این یک درد بزرگ است. این در حالی است که مردم دنبال بهانه برای رفتن به سینما هستند . البته با همه تلاش‌ها ما به 5 و 6 فیلم در عرصه دفاع مقدس رسیدیم امسال هم تقریبا همین تعداد فیلم را تولید کردیم. این چند سال اخیر جبهه دوباره خودش را با قوت اما در غربت نشان داد. امیدواریم جبهه دستمایه جدی برای سینمای ما باشد. ما باید تلاش کنیم روایتگر ساده ای برای گوشه‌ای از شهامت و البته مرارت‌ها و سختی های آنها باشیم.

حیدریان گفت: از 85 درصد ضریب اینترنت، 16 درصد تولید کننده هستیم و مابقی آن را مصرف کننده‌ایم! اگر قرار است که از آن جبهه و لحظه های ناب اثری داشته باشیم باید به این مهم توجه کنیم که ارزش ها را ارزشمند به تصویر بکشیم.

* رونمایی از کتاب پوستر «و آن دقایق آبی...»

در ادامه تجلیل‌ها نیز از علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینمای ایران برای حضور در فیلم امپراطور جهنم تقدیر شد. همچنین کتاب «و آن دقایق آبی...» که به پوسترهای مقاومت اختصاص دارد توسط نجابتی، دالوند و شجاعی طباطبایی رونمایی شد.

در این مراسم، تازه‌ترین اثر موسیقیایی «رسول نجفیان» که با ترکیبی خاطره انگیز و ویژه هفته دفاع مقدس تولید شده است رونمایی شد.
وی در این باره گفت: ایرانیان هر اتفاقی که می افتد شکوه می‌آفرینند‌. به عشق شهدا کارهایی نوشته شده است که امیدواریم به زودی به مرحله تولید برسد. علاوه بر کلیپ، قطعه‌ای هم ساخته‌ام و به شهید حججی تقدیم می‌کنم. همچنین کلیپ رسم عاشقی به شهید حسن جنگجو تقدیم شد.

در ادامه مراسم سردار غیب پرور، سردار آزادی و بیژن نوباوه برای تقدیر از رسول نجفیان روی صحنه حاضر شدند. همچنین حاضران روی صحنه از خانوادهای شهید شیردل، شهید خدادای، شهید سیرت نیا، شهید سهرابی، شهید رضایی، شهید یزدانی، شهید نوروزی، شهید عبدالهی، شهید کریمی، شهید مشجعی و شهید عسگری تجلیل و قدردانی کردند.

بر اساس این گزارش، در حاشیه این مراسم، نمایشگاه پوستر و عکس با عنوان «و آن دقایق آبی ...» با حضور سردار غیب‌پرور و جمع زیادی از هنرمندان و مدیران فرهنگی رونمایی شد. این نمایشگاه  شامل 48 پوستر دفاع مقدسی است که ترکیبی از اشعار متناسب و تصاویر مرتبط است و در قالب تصاویر گرافیکی زیبا در منظر بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش از کتاب «عمار حلب» نیز رونمایی شد این کتاب از مجموعه خاطرات مرتبط با شهید محمدحسین محمدخانی است. همچنین از خواهر این شهید بزرگوار تجلیل به عمل آمد.
در بخش تقدیر فیلم‌های مستند از سید احسان اصغرزاده، احمد عبدالرحیمی، مصطفی سیفی، محسن اسلام‌زاده، امیرحسین نوروزی، سیدهاشم موسوی، روح‌الله رفیعی، حمید عبدالله‌زاده، وحید فراهانی، ناصر نادری، مهدی نعمت الهی، حسین مومن، بابک تهرانی، ابوالفضل دمیرچی لو و سعید صادقی تجلیل به عمل آمد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar