سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۲۴۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۶- ۰۹: ۰۹
با زير عنوان نيروي دعا و حرفه پزشكي
مدير تدوين و چاپ انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني از انتشار كتاب واژه هاي شفابخش با زير عنوان نيروي دعا و حرفه پزشكي در آينده‌اي نزديك خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، محمدروحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در قم، با اشاره به محتوای کتاب واژه‌های شفابخش با زیر عنوان نیروی دعا و حرفه پزشکی اظهار کرد: این کتاب با مقدمه‌ و مفهومی از دعا آغاز می‌شود بخش نخست کتاب شناخت دعا و درمان نام دارد که به گناهکاران، سلامت و بیماری می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: تداوم دعا و اهل نیایش بودن و بهبود خود به خودی سرطان مسائل مهمی است که در این فصل به آن اشاره شده است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با بیان اینکه فصل دوم محدوده قدرت ذهن و فراهم کردن مقدمات دعا نام دارد گفت: مفاهیم دانش پزشکی از سال‌های گذشته تا کنون بررسی می‌شود و تشخیص و احساس از راه دور از موارد مهم این فصل است.

وی عنوان کرد: عوامل مؤثر در اثربخشی دعا، دعا و ضمیر ناخودآگاه، چگونه و برای چه چیزی دعا کنیم، عشق و شفابخشی، دعاهای جا به جا شده در زمان، وقتی دعا پیش از بیان مستجاب می‌شود، عقاید پزشکی و علت و اهمیت آنها از دیگر عناوین فصول این کتاب است و در انتها پیوست‌هایی درباره بهبودی خود به خود مطرح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این کتاب پژوهشی در زمینه دانش پزشکی و ارتباط آن با معنویت است که به قلم مترجم نصیبه رمضانی به فارسی برگردانده شده و از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدناصر سقای بی‌ریا نقدهایی به آن افزوده شده است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی یادآور شد: هدف اصلی نویسنده ارائه آثار تجربه شده دعا در درمان بیماری‌ها است. اگر بخواهیم به اصل این کتاب اشاره شود در واقع این کتاب با چنین سبکی به مباحث معنوی در زمینه پزشکی اشاره می‌کند و اینکه دعا چه نقشی در شفابخشی دارد و چه میزان این اعتقاد در تمام جهان جاری است.

وی با بیان اینکه در این اثر بر خلاف ساختار دین‌گریز غرب آخرین و جدیدترین شواهد در زمینه دعا، سلامت و دانش پزشکی در اختیار خواننده قرار می‌گیرد گفت: در این اثر با استفاده از مثال‌های واقعی از زندگی شخصی افراد ثابت می‌‌شود که چگونه دعا به اندازه داروها و عمل جراحی می‌تواند کارساز باشد.

روحانی خاطرنشان کرد: نویسنده در این اثر کشف می‌کند کدام یک از روش‌های دعا بیشترین اثر را در روند درمان دارد و شواهد قانع‌کننده‌ای در این زمینه ارائه می‌دهد به طوری که میزان عقاید پزشک و بیمار در اثربخشی بازشناسی می‌شود.

کتاب واژه‌های شفابخش با زیر عنوان نیروی دعا و حرفه پزشکی با قیمت 31 هزار تومان در آینده‌ای نزدیک به همت انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی وارد بازار نشر می‌شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar