سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۲۵۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶- ۱۷: ۱۳
بسیاری از دشمنان اسلام با برنامه ریزی های گسترده در سعی و تلاش هستند تا مهمترین سرمایه مسلمانان یعنی ایمان و تقوا را از ایشان بربایند و به نابودی کشند و در مقابل مومنان باید از این سرمایه خود پاسداری نمایند تا فضایلی را که ائمه معصومین (ع) بشارت داده اند ،از دست ندهند.

به گزارش خبر گزاری بسیج از اردبیل، امروز عاشورا از فرهنگ مردم حذف شدنی نیست و استکبار هم این حقیقت را میداند تجربه مکرر بیدادگران خارجی و مزدوران داخلی، به آن ها آموخت که نمی توان عاشورا را از اندیشه و عواطف و آداب و رسوم مسلمانان محو کرد، از این رو دشمن آن چه امروز به آن می اندیشند، اینست که ابتدا کالبد عاشورا را نگه دارند و روح حسینی را از آن بگیرند و مراسم روضه خوانی را در حد عادت و رسمی که تنها به قصد ثواب اخروی برگزار میشود و گناهان انسان را میشوید، تبدیل می کنند و اهداف قیام و درس های امام و عبرت آموزی های آن را به فراموشی بسپارند و دیگر آنکه عاشورا را به خدمت اهداف سیاسی و اجتماعی خویش بگیرند و فرهنگ تسامح و تساهل و همزیستی با کفر و شرک و بیداد را از طریق وابستگان فکری، فرهنگی خویش در مراسم عاشورا تزریق کنند و عاشورایی هماهنگ با استانداردهای بین المللی تبلیغ و ترویج کنند.
هر ساله با فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان انسان می تواند با چشم خود تفسیر عملی این جمله را در نقاط مختلف جهان به نظاره بنشیند. اتفاق مهمی که قرن ها در طول تاریخ و درهر ازمنه و امکنه ای وجود داشته و مردم برای اعتلای نام حسین(ع) و یارانش دست از پا نشناخته وشور و اشتیاقی وصف ناشدنی داشته اند. اما به راستی چگونه می توان عمق آن را نیز با تمام وجود درک کرد و معنا بخشید؟ بی شک آن چه بیشتر در مرئی و منظر انسان در محرم و صفر قرار می گیرد تجلی شور و اشتیاق حسینی است که در وجود همه ی آزادگان و آزاد اندیشان جهان جوشش می کند که در واقع این همان؛ «خون سیدالشهداست که خون همه ملت های جهان را به جوش می آورد». اما ورای این شور و هیجان بدون شک شعوری است که هر ساله در محرم و صفر تعالی یافته و انشالله در زمان ظهور منتقم دشت کربلا به اوج شکوفایی خود می رسد.
همان طور که می دانیم دشمن همواره و با انواع ترفندها و روشهای مختلف سعی دارد اعتقادات و اصول اصلی و مذهبی مسلمانان شیعی را نابود سازد هر چند در برخی از موارد همچون فرهنگ و سبک زندگی اسلامی اثرگذار بوده است و آن پوشش و عفت اسلامی کم رنگ تر شده است ،دشمن تلاش بسیاری میکند در این ایام سوگواری اباعبداله الحسین(ع) رخنه ای ایجاد کند ولی تابحال نتوانسته چنین اقدامی را جامه عمل بپوشاند و هر حیله و ترفندی برای سست و بی تفاوتی مردم ایران اسلامی برای ایام سوگواری سید وسالار شهیدان داشته است در زمان و موعد فرا رسیدن این ایام تمام رشته های خود را پنبه می بیند، برخی نیز از عوامل وابسته داخلی نیز هستند که وضع فعلی جامعه بخصوص حجاب را به بار انتقاد می گیرند ولی شرط قبولی همه اعمال و عبادات تقوا و پرهیزگاری است ولی نباید انسان ها از این حیث مایوس شوند ،زیرا تقوا نیز همانند سایر اصول مراتب و درجاتی دارد که مومنین می توانند به آن دست یابند.
بسیاری از دشمنان اسلام با برنامه ریزی های گسترده در سعی و تلاش هستند تا مهمترین سرمایه مسلمانان یعنی ایمان و تقوا را از ایشان بربایند و به نابودی کشند و در مقابل مومنان باید از این سرمایه خود پاسداری نمایند تا فضایلی را که ائمه معصومین (ع) بشارت داده اند ،از دست ندهند.
مقام معظم رهبری می فرمایند : ای مسلمانان،امروز،عاشوراست که می تواند دنیا را نجات دهد ، به شرط آن که خوب و درست تبیین شود. فلذا مومنین باید شعائر الهی را تبیین نموده و عظیم بدارند تا به مرحله تقوای قلب برسند و مراسم های عاشورایی و عزاداری امام حسین (ع) به شرط آن که با معرفت و درک عظمت آن باشد از شعائر عظیم اسلامی و الهی است.
دشمن همیشه سعی دارند سلاح ایمان و تقوا را از شیعیان ستانده و ما را خلع سلاح نمایند و ما در این مورد باید آگاهانه عمل کرده و هوشیار باشیم در این ایام سوگواری برخی بدعت های خلاف شرع و ساختگی آمریکایی و انگلیسی در مراسمات ما رخنه پیدا نکند که این کارهای استکبار برنامه ریزی برای آینده و نسل های آتی کشور می باشد که از همین بدعت های ساختگی به عنوان شبهه در صدد اختلاف افکنی های طرح ریزی شده استفاده خواهد کرد.
محرم و صفر موسم يادآوري قيام حسيني است که در آن تجلي اصول دين خدا صورت پذيرفته است. لذا بازخواني آن عامل مهمي براي زنده نگه داشتن و حيات مستمر اسلام مي گردد، آنجا که امام معصوم عشق به خدا را جايگزين همه دوست داشتني هاي بي ارزش دنيايي مي کند عملاً به توحيد و وحدانيت خدا شهادت مي دهد، و يا با ترجيح آخرت بر دنيا اهميت معاد را نشان مي دهد، و يا با جدا کردن حق از باطل عدالت را جلوه اي دوباره مي بخشد، و قصد خود را از قيام احياي سنت جدش و مرام پدرش مي خواند تا امر نبوت و امامت نيز تحقق و تداوم يابد، اين ها همه و همه گوشه اي از تجلي اصول دين در مکتب الهي امام حسين(ع) مي باشد.
شیطان که همه امیدش را به اغوای ادمیان بسته زنگ خطررا متوجه می شود ومی داند که اگر قراراست همه زحمتهای او در اغوای فرزندان آدم به هدر رود به حرمت و ارزش گریه و عزاداری امام حسین(ع) خواهد بود.
خداوند تبارک و تعالی را واسطه قرار می دهیم تا به حرمت خون پاک وپاک کننده امام حسین(ع) وجانهای مطهری که در رکاب ایشان به شهادت نایل شدند وخونهای مطهری که در زمین جاری شد تسلط و نجاستهای شیطانی را از ما دور سازد.

یادداشت تحلیلی –رحیم رضاخانی

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar