سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۲۵۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶- ۱۲: ۱۳
مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان مطرح کرد
مدیرخانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت : سواد رسانه‌ای علمی است که تنظیم کننده رابطه بین مخاطب و رسانه است و از ملزومات زندگي در دنياي رسانه هاي مدرن به شمار می رود

به گزارش خبرگزاری بسیج از سیستان و بلوچستان، صبح امروز محمد هادی طهرانی مقدم در کارگاه ارتقاء سواد رسانه حوزه خواهران بسیجی شاغل در ادارات که به همت بسیج کارمندان سپاه سلمان در زاهدان برگزارشد به تشریح اصطلاح "سواد و سواد رسانه ای" پرداخت و اظهار کرد: سواد به معنی میزان دریافت آگاهی و برداشت اطلاعات از موضوعی که بر اثر برقراری یک ارتباط با محیط اطراف از طریق اطرافیان و یا در مواجهه با حوادث، رویداد‌ها و از طریق بصری حاصل و دارای یک بازخورد می‌باشد.

وی با بیان اینکه رسانه به هر منبع اطلاعاتی گویند که دانش و اطلاعاتی را به شخصی منتقل می‌کند، افزود: اگر تا چند سال پیش دارندگان مدرک دیپلم یا فوق دیپلم با سواد خوانده می‌شدند، امروزه به تبع پیشرفت‌های علم و فناوری شاید این ادعا در مورد دارندگان مدرک کارشناسی و در برخی جوامع فراتر از آن صادق باشد.

وی با اشاره به اهمیت بالای "سواد رسانه ای" در جامعه بیان داشت: سواد رسانه‌ای علمی است که تنظیم کننده رابطه بین مخاطب و رسانه است و از ملزومات زندگی در دنیای رسانه‌های مدرن به شمار می‌رود و در نتیجه مردم، خبرنگاران و دولتمردان باید در این زمینه آموزش ببینند.

این کارشناس رسانه و فضای مجازی در ادامه به ضرورت شناخت برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی و حمایت از آن‌ها پرداخت و ادامه داد: بسیاری از خانواده‌ها از تهدیدات شبکه‌های خارجی اطلاعی ندارند بر همین اساس داشتن "سواد رسانه ای" عاملی برای جلوگیری از پیامد‌های مخرب موجود در رسانه‌های مجازی است.

وی با بیان اینکه" سواد رسانه ای" یکی از کارآمدترین استدلال‌های نظارتی به منظور شناخت کافی از رسانه‌ها است، گفت: رسانه‌های فضای مجازی خارجی به دنبال رشد و ترویج فرهنگ غرب در بین نسل جوان هستند که باید با شناساندن شبکه‌های مجازی ایرانی فرصت چالش‌ها وآسیب‌ها را از دشمن گرفت.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar