سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۲۶۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶- ۳۴: ۲۱
در جلسه دهه امر به معروف و نهی از منکر بافت عنوان شد:
جلسه بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بافت با حضور مسوولین اجرایی، اعضای ستاد امر به معروف بمناسبت هفته امربه معروف و نهی از منکر برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان ، جلسه بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بافت با حضور مسوولین اجرایی، اعضای ستاد امر به معروف بمناسبت هفته امربه معروف و نهی از منکر با موضوع پیگیری اجرای مصوبات در سالن جلسات دفتر امام جمعه برگزار شد.

در ابتدای جلسه، سرهنگ کردی فرمانده سپاه و دبیر ستاد احیاء امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ضمن تسلیت ایام سوگواری و شهادت ابا عبدا… الحسین(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، امربه معروف را یک فریضه مهم دانست و عنوان کرد: امربه معروف و نهی از منکر، از فریضتین ما هستند و این واجب فراموش شده در کشور باید احیاء شود، امروز تمام مشکلات فرهنگی و اجتماعی ما ناشی از فراموش شدن این واجب است، تابحال جلسات و مصوبات زیادی صورت گرفته است که خروجی نداشته است و همه ما در آن مقصریم، باید برای این مهم قدمی برداشت، متاسفانه ماههاست که ما در اجاره ساختمان امربه معرف مقروضیم و باید دوستان کمکهای خود را برسانند تا زیر دین نباشیم.

دفاع مقدس الگو گرفته از کربلاست

در ادامه، حجت الاسلام مهدیزاده، امام جمعه شهرستان ضمن تسلیت ایام محرم و تلقی آن با هفته دفاع مقدس ابراز داشت: تلقی این ایام با هم درس بزرگی را به ما میدهد، همین عاشورا  درس ایستادگی و مقاومت را به جوانان ما آموخت و باعث شد دفاع مقدس رقم بخورد، دفاع مقدس ما امروز بزرگترین الگوی مقاومت در جهان و منطقه شده است و دشمن از این میهراسد چرا که دفاع مقدس الگو گرفته از کربلاست.

نماینده ولی فقیه در شهرستان افزود: دهه امربه معروف و نهی از منکر بمناسبت ایام محرم نام گذاری شده است و ما سال گذشته جلسات پر باری داشتیم و این جلسانت منحصر به یک اداره نبود بلکه درتمام ادارات برگزار شد و این نقش پررنگ ادارات را میرساند، اما متاسفانه امسال کم رنگ شده است.

وی ابراز داشت: یکی از اهداف قیام شید الشهداء(ع) مسئله امر به معروف و نهی از منکر بود، این نیست که ذکر مصیبت شود و اشک بریزیم، زخم ها را ببینیم ولی سخنان امام را نشنویم، در شام یزید و عمر بن سعد هم گریه کردند، هرچند که گریه در سوگ ایشان درجات رفیعی دارد، اما باید اهداف عاشورا را بدانیم تا ارزش امام حسین(ع) کم نشود، بی تفاوتی به ارزشها بود که ۳۵۰۰۰نفر در مقابل ۷۲نفر ایستادند، روزی که امام زمان(عج) تشریف بیاورند خیلی ها جلوی ایشان می ایستند، این بخاطر عدم درک مسئله قیام و ولایت نداشتن است.

همین بی تفاوتیها حادثه کربلا را رقم زد

امام جمعه بافت، بی تفاوتی به مسائل فرهنگی، مذهبی و ارزشها را خطرناک دانست وافزود: دو بی تفاوتی سیاسی و ارزشی باعث نابودی کشور می شود، از یک طرف هزینهای هنگفت مرگ و میر که خرید قبرهایی با فلان قیمت و برگزاری مراسم در فلان تالار، بجای داشتن فرزند از سگها همراه خود استفاده می کنند و آنها بها می دهند، بی حجابی و مانتوی زننده و شیشه ای که همه اینها بخاطر ترک مسئله امربه معروف و نهی از منکر است، اینها بدعت است، مسیر اهل بیت(ع) را ترک نکنید و گرنه گمراه می شوید.

وی در ادامه اظهار داشت: به کجا میرویم، میخواهیم به کجا برسیم، تمام مشکلات و فسادها از بی تفاوتی جامعه است، پرونده های قضایی و خانوادگی اینها ناراحت کننده است، در جامعه امروز ما بجای اینکه دست طرف را بگیرند فیلمش را پخش می کنند، اینها برای جامعه ما درد است، من مخالف قوه قهریه ام و با قوه جذبیه موافقم، این شعار که “ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند” دروغ است، این بی تفاوتها ما را مثل اهل کوفه کرده است و حادثه کربلا را رقم زد،  باید جلسات ادامه داشته باشد و مصوبات اجرایی شود تا مشکلات حل شود.

باید جلسات اخلاقی مدیران در بحث خدمت رسانی به مردم صورت گیرد

در ادامه حمزه جواران فرماندار شهرستان، ضمن تسلیت ایام محرم و هفته امربه معروف و دفاع را گرامیداشت و بیان نمود:شهرستان بافت به عنوان یکی از دوشهرستان پاک از لحاظ امنیتی در استان انتخاب شد، این به همت همه مسوولین مربوطه برمیگردد، مشکلاتی هم اگر هست میتوان با همکاری یکدیگر حلش کرد.

وی افزود: در بحث اجرای مصوبات ستاد امربه معروف و نهی از منکر توسط مسوولینی که نوبت به انجام کار انهاست، ما اجرای مصوبات توسط ادارات را پیگیری میکنیم و خواستار گزارش مربوطه از آنها هستیم، همه ما نیاز به تذکر اخلاقی داریم، باید جلسات اخلاقی مدیران در بحث خدمت رسانی به مردم صورت گیرد، جلسات با وحدت برگزار شود و نتیجه همدلی خدمت برای مردم است.

در این جلسه، عبادزاده مسوول اداره اطلاعات شهرستان با اشاره به اجرای مصوبات ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان عنوان نمود: از مسوولین ستاد به ویژه امام جمعه، مسوول سازمان تبلیغات و اعضاء ستاد در خصوص پیگیری جلسات تقدیر و تشکر می کنم، متاسفانه با اینکه جلسات پیگیری می شود اما اجرای مصوبات  توسط اعضا صورت نمی گیرد و این عدم اجرای مصوبات باید پیگیری شود.

عبادزاده در پیشنهادی در خصوص چگونگی تاثیر بیشتر امربه معروف و نهی از منکر افزود: بهتر از از ظرفیت مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی در این ایام استفاده شود و مطمینا تاثیر خوبی دارد، ما نیز حاضریم در جلسات حضور مستمر داشته باشیم .

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: