سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۲۸۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶- ۲۷: ۱۱
فیس بوک می‌گوید تبلیغات انتخاباتی خریداری شده توسط روس‌ها با موضوع انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور توسط 10 میلیون نفر مشاهده شده است.

به گزارش خبرگزاریی بسیج،  چند ماهی است بحث بر سر نمایش تبلیغات انتخاباتی روس ها در شبکه اجتماعی فیس بوک در سال 2016 بالا گرفته و مقامات آمریکایی به دنبال تحقیقات در این زمینه هستند.

کنگره آمریکا معتقد است این تبلیغات موجب دستکاری اذهان مردم و رای دهندگان آمریکایی شده و روس ها با استفاده از این شیوه تلاش کرده اند بر نتیجه انتخابات ایالات متحده تاثیر بگذارند. روس ها همچنین متهم به سوءاستفاده از فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی برای نشر اخبار کذب علیه هیلاری کلینتون هستند؛ امری که موجب پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شد.

44 درصد از این نوع تبلیغات جنجالی قبل از برگزاری انتخابات سال 2016 توسط کاربران رویت شده اند و 56 درصد از آنها بعد از برگزاری انتخابات مشاهده شده اند. فیس بوک تعداد کل تبلیغات خریداری شده و به نمایش درآمده توسط روس ها را 3000 مورد برآورد کرده است.

فیس بوک در حال همکاری با کنگره آمریکا در این زمینه است و اطلاعات مربوط به 3000 مورد از تبلیغات روس ها را تقدیم کنگره کرده است. قرار است در آینده هزار نفر در فیس بوک استخدام شوند تا قبل از نمایش آگهی های تبلیغاتی محتوای آنها را بررسی کنند.

یک چهارم آگهی های ارسالی توسط منابع روس برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هرگز توسط کسی مشاهده نشده اند، زیرا برای گروه های خاصی ارسال شده بودند. موضوع اکثر این آگهی ها مسائل حساسیت برانگیز مانند موضوعات نژادی، مهاجرت، حمل اسلحه و غیره بوده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar