سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۲۸۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶- ۰۹: ۰۹
ترفند رئیس‌جمهورآمریکا برای گرفتن امتیاز ازکشورها
رئیس جمهور آمریکا به مشاور ارشدش دستور داده حین انجام مذاکره و برای گرفتن امتیاز از کره‌جنوبی در توافق تجاری با این کشور، او را فردی دیوانه معرفی کند!

به گزارش خبرگزاری بسیج، رسانه‌های آمریکایی که مدتی است با انتشار خبر از جلسات غیرعلنی و محرمانه مقامات آمریکایی خبرساز می‌شوند این بار اعلام کرده‌اند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در جلسه‌ای که چند هفته پیش در دفتر کارش برای رایزنی درباره توافق تجاری سئول، واشنگتن برگزار شده به یکی از مشاوران ارشدش دستور داده برای امتیازگیری از طرف‌های مذاکره او را فردی «دیوانه» و «غیرقابل پیش‌بینی» معرفی کند.

خبرگزاری تسنیم در این باره  به نقل از شبکه خبری «آکسیوس» نوشته: این نشست در شرایطی برگزارشده که مقام‌های ارشد دولت ترامپ مشغول مباحثاتی برای تصمیم‌‌گیری درباره ماندن در توافق تجاری آمریکا و کره‌جنوبی یا خروج از آن بودند. منابع آگاه در گفت وگو با «آکسیوس» روایتی از رایزنی‌های مقام‌های دولت ترامپ در این نشست عنوان کرده‌اند که کاخ سفید تاکنون آن را تکذیب نکرده است . محور بحث این بوده که آیا آمریکا بایستی از توافق تجاری با کره‌جنوبی خارج شود یا خیر؟
«جیمز متیس» ، «سانی پرود»، «رکس تیلرسون»، و «رابرت لایتیزر» که به ترتیب وزیردفاع، وزیر کشاورزی، وزیر خارجه و نماینده تجاری آمریکا هستند، مقام‌های ارشد حاضر در این نشست عنوان شده‌اند.
ترامپ در این نشست به نماینده تجاری آمریکا گفته: 30 روز فرصت دارید، و اگر از آنها امتیاز نگیرید، از توافق تجاری با کره‌جنوبی خارج می‌شوم. لایتیزر هم در پاسخ گفته: بسیار خوب، پس من به کره‌ای‌ها می‌گویم که 30 روز مهلت دارند. ترامپ در ادامه با قطع حرف‌های او می‌گوید: « نه، نه، نه. شما نباید اینطوری مذاکره کنی، نباید به آنها بگوئی که 30روز مهلت دارند. به آنها می‌گویی، این آدم دیوانه است و هرلحظه ممکن است از توافق خارج بشود.
متاسفانه برخی از مدعیان اصلاحات هم پس از اینکه رفتارهای ترامپ را مشاهده کرده بودند می‌گفتند « ترامپ دیوانه است و نباید سر به سرش گذاشت» تا بدین ترتیب کسانی را که خواستار مقابه با به عهدی‌ها و فشارهای پسابرجامی آمریکا می‌شدند، ترسانده و به روند امتیازدهی یک طرفه ادامه دهند.
ترامپ پیش از اینکه یک احمق باشد، یک تاجر و کاسب شیاد است که از سیستم سیاسی حاکم بر آمریکا بیرون آمده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: