سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۲۹۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶- ۳۲: ۰۸
انتشارات «مدرسه» منتشر کرد
کتاب «پیشینه آموزش زبان فارسی در ایران» اثر قلم فریدون اکبری شلدره که به آشنایی با روش‌ها و رویکردهای آموزش زبان فارسی می‌پردازد، منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، کتاب «پیشینه آموزش زبان فارسی در ایران» اثر دکتر فریدون اکبری شلدره از سوی انتشارات مدرسه روانه بازار کتاب شد.

شناخت زبان فارسی و اطلاع از ریشه‌ها و بنیان‌هایی که این زبان را پیش روی ما قرار داده است ضروری‌ترین شناخت در میان فارسی‌زبانان است. کتاب «پیشینه زبان فارسی در ایران» هرچند از نامش پیداست که به بررسی وضعیت آموزش زبان فارسی می‌پردازد لیکن در اثنای این بررسی بسیاری از بن‌مایه‌های اساسی این زبان را بر ما می‌گشاید.

کتاب «پیشینه آموزش زبان فارسی در ایران» پژوهشی است در قلمرو زبان فارسی به عنوان زبان رسمی و ملی در ایران و به طور خاص، رویکردها و روش‌های زبان فارسی را در گام نخست زبان‌آموزی در بستر تاریخی آن بررسی می‌کند.

در این کتاب توجه ویژه‌ای به زبان فارسی و کتاب‌های آموزش زبان فارسی از ابتدایی‌ترین مقطع تحصیلی شده است. یکی از اولین‌ بررسی‌هایی که در کتاب صورت گرفته توجه به آموزش مکتب‌خانه‌ای و مَدرَسی بوده است.

این کتاب‌ فشرده‌ای از پویه‌های پایای علمی و آموزشی در قلمرو زبان فارسی است که از سده‌های نخست دوره اسلامی تاکنون در نظام تعلیم و تربیت مکتب‌خانه‌ای و آموزش مَدرَسی، کارایی داشته است. با مطالعه این اثر، فراز خاطری برای خواننده فراهم می‌آید تا با فضای آموزش خانقاه، دُوَیره، مکتب‌خانه، نظامیه، حُجره، دالفنون و مدرسه‌ها و چگونگی آموزش آن‌ها آشنا شود و به تبع آن رویکردها و روش‌ها را فرابگیرد.

بن‌مایه محتوایی این کتاب، بر «زبان‌آموزی» (آموزش زبان فارسی) استوار است. زبان،‌ تصویر هویت و احوال گویشورِ خود است و گذرگاهی است که اهل زبان را به سرزمین پرفروغ یادگیری و دانایی، فرامی‌برد. آشنایی با رویکردها و روش‌های آموزش زبان فارسی در ایران، ره‌آورد مطالعه این کتاب است.

کتاب «پیشینه آموزش زبان فارسی در ایران» تالیف فریدون اکبری شلدره در 380 صفحه با قیمت 22 هزار تومان از سوی انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان و پژوهشگران قرار گرفته است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: