سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۳۰۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶- ۴۹: ۱۹
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک تاکید کرد
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک گفت: به روستا و روستاییان به عنوان یکی از اصلی ترین ستون‌های اقتصاد مقاومتی نگاه کنیم. چراکه روستاها ظرفیت ویژه‌ای در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ پاسدار محمدرضا رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک در جمع مردم روستای امان‌آباد شهرستان اراک با اشاره به نقش روستاها در رونق تولیدات داخلی و تحقق خودکفایی کشور، گفت: جامعه گسترده روستایی در تولید محصولات کشاورزی و دامی نقش و مسئولیت برجسته و انکار ناپذیری دارد و به همین دلیل می توان از وجود روستاها به عنوان یکی از نقاط مبداء اجرای اقتصاد مقاومتی بهره برد.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی، راهکاری است که از سوی مقام معظم رهبری برای سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشورمان مخصوصا با تحریم اقتصادی ایران در سال های اخیر مطرح شده است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی معمولاً در رویارویی و تقابل با اقتصاد وابسته و مصرف کننده یک کشور قرار می گیرد که منفعل نیست و در مقابل اهداف اقتصادی سلطه، ایستادگی نموده و سعی در تغییر ساختارهای اقتصادی موجود و بومی سازی آن بر اساس جهان بینی و اهداف دارد.

پاسدار رضایی با اشاره به اینکه اقتصاد روستایی با اقتصاد کشاورزی وابستگی متقابل دارد و در کل خود جزئی از اقتصاد ملی است، گفت: هرگونه تغییر در اقتصاد ملی تغییر در اقتصاد روستایی را سبب می شود. این سطح از اقتصاد به منابع محیطی و اقتصادی مردمی وابسته است که این اصل مهم همان پیروی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی فرصتی طلایی برای صنعت و تولید ملی است. بدون تردید نقش روستا‌ها در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و افزایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقشی محوری است و اگر فرآیند پیشرفت کشور با محوریت روستا‌ها انجام گیرد در وهله نخست موجب جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهر‌ها می‌شود و ثانیاً بسیاری از مشکلات جامعه با تلاش روستائیان و تامین نیازهای شهر نشینان در حوزه کشاورزی، دامداری و… برطرف می‌شود .

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک تصریح کرد: نیاز است که بعد از گذشت چندین سال از بحث سیاست های اقتصاد مقاومتی وارد میدان عمل و کار جدی شد.

پاسدار رضایی خاطرنشان کرد: به روستا و روستاییان به عنوان یکی از اصلی ترین ستون‌های اقتصاد مقاومتی نگاه کنیم. چراکه روستاها ظرفیت ویژه‌ای در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar