سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۳۱۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶- ۴۴: ۱۳
سیدباقرفتاحی عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون کاهش نرخ سود سپرده‌ها از سوی بانک مرکزی را سبب ایجاد اثرات مثبتی بر اشتغال و تولید کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، فتاحی با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ سپرده که از 11 شهریور 95 به شبکه بانکی ابلاغ‌ شده است افزود: در راستای حمایت‌های دولت تدبیر و امید از اشتغال‌زائی و رفع بیکاری که در برنامه ششم توسعه ذکرشده است، دولت موظف به ایجاد 950 هزار شغل در هرسال می‌باشد.

وی افزود: همچنین با عنایت به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام‌گذاری شده است شبکه بانکی به‌منظور اجرایی نمودن این شعار ودرراستای حمایت از دولت تدبیر وامید این اقدامات را انجام داده است.

عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به بانک محور بودن اقتصاد ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر همواره یک‌طرف جریان منابع مالی در بازار پول بانک‌ها به شمار می آیند به همین دلیل یکی از عواملی که زمینه را برای ایجاد رکود یا رونق بیشتر تقویت می‌کند نرخ سود بانکی است.

وی افزود: دراقتصادکلان سیاست کاهش نرخ سود به معنی افزایش سرمایه‌گذاری و به دنبال آن کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال می‌باشد ضمن آنکه افزایش تولید ناخالص داخلی نیز سبب رشد شتاب اقتصادی خواهد شد.

فتاحی بابیان این مطلب که کاهش نرخ سود به دلیل اثرگذاری بر هزینه‌های تولید سبب کاهش بهای تمام‌شده کالاهای مصرفی می‌گردد افزود: تحقق این امر نهایتاً کاهش تورم را به دنبال خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar