سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۳۲۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶- ۴۸: ۱۲
سردار جلالی در دیدار با آذری جهرمی:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: لازم است با مشارکت و همکاری تهدیدات را شناسایی و الزامات مصون سازی حوزه فناوری اطلاعات را تهیه و تدوین کرد.
به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به همراه جانشین قرارگاه پدافند سایبری و معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات پدافند غیرعامل کشور در دیدار با مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تبریک انتخاب و اخذ رای اعتماد مجلس شورای اسلامی در محل این وزارتخانه، آرزوی دوام توفیقات و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و امت شهید پرور در این سنگر بسیار مهم کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، تهدیدات دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی در فضای سایبر و وابسته‌تر شدن روز افزون کشور به این فضا را امری جدی برشمرد و خاطرنشان کرد: لازم است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با مشارکت و همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدیدات این حوزه را شناسایی و الزامات مصون سازی این حوزه را تهیه و تدوین کنند.

سردار جلالی افزود: مصون سازی کامل زیرساخت‌های حیاتی و حساس کشور در برابر طیف تهدیدات دشمنان نظام جمهوری اسلامی، نیازمند همکاری همه بخش‌های مسئول در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و ایمنی است.

همچنین در این دیدار مهندس جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروزه با گسترش فناوری در حوزه سایبر، با تهدیدات این فضا از جمله اینترنت اشیا روبرو هستیم که باید با شناسایی تهدیدات این حوزه، ملاحظات و الزامات پدافندی تهیه و بکارگیری کرد.

وی افزود: توجه به پدافند غیرعامل فیزیکی و تعیین شاخص‌های تاب آوری زیرساخت‌های ارتباطی کشور و سایر زیرساخت‌های وابسته به آن از اولویت‌های کاری این وزارتخانه می‌باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه طرح‌های واکنش اضطراری و بازیابی از حوادث و تهیه دستوالعمل‌ها و آیین نامه‌های مربوطه را امری ضروری قلمداد کرد.

وی تاکید کرد: باید راهبردی مشترک با سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص نحوه بهره گیری از تأمین کنندگان خارجی محصولات و خدمات مورد نیاز کشور با رعایت مصالح و منافع کشور تهیه و تنظیم شود.

جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خواستار یاری بیشتر سازمان پدافند غیرعامل کشور به این وزارتخانه در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام در حوزه پدافند غیرعامل شد.
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: