سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۳۲۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶- ۱۵: ۰۰
از ابتدای سال تاکنون:
بانک توسعه تعاون طی ۷ ماهه سال‌جاری با بررسی تعداد ۱۱۴۱ فقره پرونده اعتباری، مبلغ ۲۵۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت نموده است.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حمیدرضا البرزی مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری در دیداری که به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط و استفاده از تجارب سایر کشورها برگزار گردید با بیان این مطلب افزود: تا اواخر سال ۹۵ تعداد ۶۸۰ بنگاه کوچک و متوسط بالغ بر ۵۲۰۰ میلیارد ریال از سوی کارگروه ستاد تسهیل دررفع موانع تولید به این بانک در سطح استان‌های کشور معرفی شدند که تا آن تاریخ مبلغ ۱۷۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به این بنگاه‌ها پرداخت شده است که از این تعداد ۲۹۹ فقره نزدیک به ۱۵۰۰ میلیارد ریال در بخش جاری و ۳۴ فقره به مبلغ ۲۵۵ میلیارد ریال در بخش ثابت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این موارد  تعداد ۶۵۹ فقره تسهیلات به ارزش ۲۹۰۰ میلیارد ریال نیز در بخش‌های ثابت و جاری مربوط به بنگاه‌های کوچک و متوسط که بصورت مستقیم به این بانک مراجعه داشته‌اند پرداخت شده است.

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری با تاکید بر اینکه بانک توسعه تعاون از جمله بانک‌های فعال در حوزه حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط می‌باشد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این بانک به عنوان بانک تخصصی بخش تعاون مطرح می‌باشد ارائه تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط من‌جمله تعاونی‌ها از جمله ضرورت‌های اساسنامه‌ای آن به شمار می‌آید که براین اساس ۷۰ درصد حجم تسهیلاتی خود را به این بخش از اقتصاد و در جهت حمایت از تولید و اشتغال اختصاص داده است.

مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک توسعه تعاون با اشاره به رتبه بانک در تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط افزود: با توجه به آمار ارائه شده سایت بهین یاب بانک توسعه تعاون به لحاظ تعداد تسهیلات مصوب در رتبه نهم کشوری قرار داشته است ضمن آنکه در تصویب تامین مالی تعاونی‌ها این بانک به لحاظ تعداد طرح‌های مصوب در جایگاه دوم کشوری قرار دارد.

شایان ذکر است در ادامه این جلسه روسای ادارات و معاونین امور اعتباری و سرمایه‌گذاری توضیحاتی در خصوص فرایند تامین مالی، نحوه اعتبارسنجی بنگاه‌ها و نحوه نظارت بر مصرف تسهیلات مواردی را اشاره نمودند.

گفتنی است در راستای تفاهم‌نامه فی‌مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک اشپارکاسه آلمان جهت ارتقاء توانمندی‌های کارکنان بانکی در تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط طی مرداد و شهریور سال جاری دوره‌ای سی‌روزه توسط دانشگاه علوم کاربردی گروه  مالی اشپارکاسه در شهر بن آلمان برگزار گردید که طی آن مجموعاً تعدادی از پرسنل شبکه بانکی و سه نفر از همکاران بانک توسعه تعاون و وزارت تعاون شرکت کردند.

متعاقب دوره مذکور این نشست تخصصی با حضور حمیدرضا البرزی مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری، آنیا دینزر مدیر منطقه‌ای بانک آلمانی، مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر امور بازاریابی و بانکداری شرکتی، مدیر امور شعب استان تهران و همکاران امور بین‌الملل برگزار گردید

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar