سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۳۲۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶- ۱۱: ۱۳
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری:
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن شناسی امروز بسیار مهم است، دشمن تبلیغ ایران‌هراسی، شیعه‌هراسی و اسلام‌هراسی را به صورت ویژه در برنامه کاری خویش دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام سیدهاشم حسینی بوشهری صبح امروز در مراسم یادواره شهدای روحانی استان مازندران به محوریت حجت‌الاسلام شهید ولی‌الله سلیمانی‌فرد نخستین شهید روحانی دفاع مقدس در کشور اظهار کرد: جایگاه شهدا بسیار مهم و ارزشمند است و ادای وظیفه در برابر شهیدان کار سخت و دشوار است.

وی تصریح کرد: اگر انسان در راه خدا به شهادت رسید بالاتر از آن خوبی وجود ندارد و این موضوع را پیامبر اکرم(ص) فرمودند؛ شهید از خشیت الهی هم خون ریختند و هم اشک‌شان در جبهه‌ها برای جلب رضایت خداوند جاری شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، علت برگزاری یادواره شهدا را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل حاضر عنوان کرد و افزود: گرچه با حضور مدافعان حرم شاهد انتقال درست این فرهنگ هستیم و مشتاقان زیادی در ارتباط با حضور در مبارزه‌های با دشمنان اسلام است.

حسینی‌‌بوشهری با اعلام اینکه نسل جوان ما مورد تهاجم غرب هستند، توضیح داد: نسل جوان به دنبال حفظ دین اسلام هستند که با حضور در این مراسم نسل جوان ما در این یادواره‌ها بیمه می‌شوند.

وی بیان کرد: برای برگزاری این یادواره‌ها نیاز به روحیه مقاومت، آمادگی و شهادت‌طلبی تبیین می‌شود که باید همچنان در میدان باشیم.

امام جمعه موقت قم خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم یکپارچه در این ایام به پاخاست، اما آیا تهدیدات دشمن به پایان رسیده است؟

حسینی‌بوشهری با اعلام اینکه فضای جامعه ما باید از هر نظر آماده پاسخگویی به تهدیدات دشمن باشد، مطرح کرد: گرچه توانمندی امروز ما با گذشته بسیار متفاوت است، امروز در کشور توانمندی مناسب دفاعی داریم و دنیا حساب ویژه‌ای روی ما باز کرده است، اما تهدیدات دشمن بر کشور ما جدی است و باید آماده‌تر از گذشته در میدان نبرد باشیم، اما دشمن بداند، این نسل با رهبری مقام معظم رهبری از هیچ تهدیدی هراس ندارند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تبیین کرد: اینگونه مجالس ما را از خواب غفلت بیدار می‌کند، امروز نیاز داریم فضای جامعه از شرایطی که دشمنان ایجاد کردند دور باشد.

حسینی بوشهری بیان کرد: برخی‌ها کعبه آمال کشور را در ارتباط با غرب می‌دانند، اما آنها بدانند اگر دست آنها به کشور ما برسد از هیچ عداوتی بر علیه ما کوتاهی نمی‌کنند، دشمن‌شناسی امروز بسیار مهم است، دشمن تبلیغ ایران‌هراسی، شیعه‌هراسی و اسلام‌هراسی را به صورت ویژه در برنامه کاری خویش دارد.

امام جمعه موقت قم با اشاره به نقش روحانیون در مبارزات انقلابی و اسلامی، یادآور شد: با بررسی تاریخی این موضوع به خوبی اثبات می‌شود، حضور روحانیون در جهت تقویت روحیه معنوی بسیار اثرگذار بود.

وی با اعلام اینکه عالمان دین ما بدعت‌ستیز هستند، تأکید کرد: در برابر خرافات می‌ایستند و برای روزهایی که باید در صحنه جدی حضور داشته باشند لباس رزم می‌پوشند و تا پای شهادت پیش می‌روند.

حسینی‌بوشهری، نخستین ویژگی شهدا را تکلیف‌باوری عنوان کرد و گفت: انسان‌هایی که براساس وظیفه عمل می‌کنند، برایشان پیروزی ظاهری مهم نیست، بلکه تکلیف بر وظیفه دارای اهمیت است.

وی در پایان گفت: بنده مختصری از زندگینامه شهید ولی‌الله سلیمانی‌فرد را مطالعه کردم که یکپارچه شور و شعف بود و با این عشق و علاقه هم به شهادت رسید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: