سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۳۴۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶- ۱۲: ۱۶
رئیس اداره صنعت و معدن هشترود:
رئیس اداره صنعت و معدن هشترود از شناسایی 85 واحد صنفی متخلف و چهار مورد قاچاق کالا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، بهروز عبدیلی در جلسه مشترک با مسئولان شهری هشترود اظهار کرد: توافق چهار جانبه بین شهرداری، شورای شهر، اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن می‌تواند در انجام برنامه‌های اینم ارگان های موثر واقع شود.

  وی گفت: ۱۸۵۰واحد صنفی در هشترود وجود دارد که از این تعداد ۹۰درصد به صورت منظم کار می‌کنند و ما بقی واحد‌ها در حالت تعطیل و نیمه تعطیل قرار دارند .

 عبدیلی افزود: نبود فروشگاه مرکزی فرش و نبود وسایل اولیه برای بافت فرش در هشترود، بافتدگان فرش را آزار می‌دهد و هزینه های اضافی و سنگینی را روی دست صنعتگران در حوزه فرش می گذارد، بنابراین لازم است در این حوزه تلاش شود تا مواد اولیه فرش در منطقه یافت شود .

  وی اظهار کرد: اداره صنعت و معدن هشترود برای بهسازی وضعیت بازار و شرعی کردن خرید و فروش‌ها اقدام به برگزاری کلاس‌های فقه و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و کلاس رقابت پذیری در بین اصناف کرده و در آینده نزدیک کلاس‌های دیگری را برای استفاده اصناف و کسبه دایر خواهد کرد .

  عبدیلی ادامه داد: احداث میدان تره بار، ایجاد کشتارگاه نیمه صنعتی، برچیدن سد معبر، ایجاد شهرک اصناف مزاحم و به کار گیری دوباره کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل از اولویت های این اداره است.

  وی اشاره کرد: هشترود در حوزه معدن هم حرف‌هایی برای گفتن دارد، از این رو می‌توان از وجود ۶۰معدن شناسایی شده و پروانه دار پوکه،گچ،سنگ های تزئینی،خاک صنعتی،مس و طلا خبر داد که هر کدام در صورت تکمیل شدن،کمک حال اقتصاد منطقه خواهد بود .

رئیس اداره صنعت و معدن هشترود یاد آور شد: ۵۰واحد صنعتی و تولیدی در دو شهرک هشترود وجود دارد که ۳۶واحد از آن مشغول به فعالیت و ۱۴واحد نیز تعطیل است که امیدوارم با حمایت دولت آنها نیز به چرخه تولید اضافه شوند.

  معاون فرماندار هشترود نیز در این جلسه گفت: همکاری با شهرداری از طرف کلیه ادارات برای زیباتر کردن چهره شهر یک امر ضروری بوده و باید این همکاری ها توسعه یابد.

  ناصر نادری اظهار کرد: ویترین شهر با وجود مشاغل مزاحم بر هم خورده و ما انتظار داریم اداره صنعت و معدن با همکاری شهرداری نسبت به برچیدن این مشاغل اقدام کند و با احداث یک شهرک برای آنها،صاحبان این مشاغل را در آن شهرک اسکان دهد .

  محمدرضا شقاقی پور، رئیس شورای اسلامی شهر هشترود نیز در جلسه گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت بازوی توانمند شهرداری در اجرای کارهای روز مره بوده و کارکنان این اداره برای تحقق کارهای خود و شهرداری به صورت جهادی تلاش می‌کنند .

  عضو شورای شهر هشترود نیز در این جلسه یاد آور شد: اداره صنعت و معدن با همکاری شهرداری می‌تواند در زیبا سازی شهر سهیم باشد و در جهت تسریع کارها به شورا و شهرداری کمک کند .

محمد رضا قهرمانپور ادامه داد: از جمله کارهایی که شهرداری می‌تواند با کمک اداره صنعت و معدن آنها را اجرایی کند برچیدن سد معبر،کاشت فضای سبز، ایجاد کشتارگاه نیمه صنعتی و ... است.

  سلمان محمدی، شهردار هشترود نیز در این جلسه اظهار کرد: در جهت زیبا سازی شهر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد از این رو تا به حال توانسته ایم خیابان های اصلی شهر و معابر را آسفالت ریزی کنیم و کف پوش پیاده رو ها را که به طور کل فرسوده شده بود تعویض کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar