سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۳۴۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶- ۰۷: ۲۱
حجه الاسلام و المسلمین محسن طهماسبی
 حجه الاسلام و المسلمین محسن طهماسبی در اهمیت پیاده روی اربعین گفت: اربعین مدرسه عشق و معرفت است.

حجه الاسلام و المسلمین محسن طهماسبی در گفتگو با خبرنگار بسیج از استان کرمان گفت: اربعین مدرسه عشق و معرفت است.
اربعین و پیاده روی اش فقط راه رفتن نیست، بلکه حقیقتش نماندن و گام برداشتن عارفانه و عاشقانه بسوی معشوق می باشد. مسیر این پیاده روی، مسیر عشق و حقیقتش مدرسه عشق و معرفت است! این سرزمین جای قدم های زینب(س) است! آری زینب(س) دختر علی(ع) و خواهر حسین(ع) و پیام رسان بزرگ انسانیت برای انسان تا دیوار قیامت!
وی ادامه داد: وقتی در این طریق انسان سازی گام بر می داریم به پیام بی نظیر و تکان دهنده زینب(س)؛ قهرمان بزرگ کربلا که خطاب به خلیفه زشتی ها گفت: «ما رَأَیتُ اِلّا جمیلا» (در کربلا به جز زیبایی ندیدم)! بیندیشیم. زینب(س) با این سخنش، دیوار تاریخ را به لرزه در آورد و زیبایی را برای همیشه شرمنده کلام زیبایش نمود.
انسان اگر در این مسیر همان طور که با جسمش حرکت می کند، دل و جان و فکر و ذهنش را هم خالصانه به حرکت درآورد، آنگاه بخوبی عطر حسینی که همان عطر خداست را استشمام خواهد نمود و در این حال می تواند در چشمه جوشان حسینی دل و روحش را زلال و پاک گرداند. اینجاست که انسان به چنان نشاط و آرامش درونی خواهد رسید که وصف ناشدنی می باشد و در این هنگام است که تمام وجودش متوجه یاد خدا خواهد شد. «أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» (آگاه باشید که دلها به یاد خدا آرامش می یابد).

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar