سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۳۴۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۶- ۴۹: ۱۲
در نشست تخصصی «روش های موثر در تبلیغ اربعین» مطرح شد:
مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: مبلغان باید ظرف مکان، زمان و تفاوت موقعیت ها را در نظر داشته باشند، اگر زائری حوصله دارد در فضای داخل موکب ها با او صحبت های طولانی کنند وگرنه از کلمات جملات کوتاه استفاده کنند.

به گزارش  خبرنگار «بسیج زنان کشور»؛ لاله افتخاری، مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد مرکزی اربعین در نخستین نشست علمی تخصصی «روش های موثر در تبلیغ اربعین حسینی» گفت: در روز عاشورا همه عزادار هستند اما هرچه از آن روز می گذرد عزاداری ما بیشتر می شود، زمان ما را به تاخیر انداخت و نتوانستیم همراه حضرت زینب(س) باشیم اما امروز در این جلسه آمدیم که بگوییم در جهت حفظ، نگهداری و تعمیق آنچه شما ایجاد کرده اید، حاضر هستیم.

وی افزود: در خصوص تبلیغ بهترین راه این است که از خود قرآن و اهل بیت(ع) کمک بگیریم، قرآن مخاطب شناسی می کند و هر کسی را به نحوی جذب می کند، سیره امام حسین(ع) در روز عاشورا هم بر همین منوال بود به طوری که حتی در لحظات آخر عمر پربرکتشان نیز دست از تبلیغ دین مبین اسلام بر نداشتند و پس از آن نیز حضرت زهرا(س) مدیریت مخاطبین و لحظات را صورت دادند.

مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی- آموزشی ستاد اربعین در خصوص نحوه تبلیغ نیز گفت: اربعین فرصت طلایی است و مبلغان باید ظرف مکان، زمان و تفاوت موقعیت ها را در نظر داشته باشند، اگر زائری حوصله دارد در فضای داخل موکب ها با او صحبت های طولانی کنید و بحث های مختلف را مطرح کنید ولی اگر حوصله ندارد با کلمات کوتاه و اثرگذار بر او تاثیر بگذارید و در نظر داشته باشید که لحظه به لحظه این سفر باید تبلیغ کرد.

وی ادامه داد: خستگی مخاطب و موقعیت او را در نظر بگیرید و با توجه به مخاطب و شبهه ها و خوراک مناسب برای پاسخگویی داشته باشید و اخلاق مبلغ بسیار مهم است و او باید از علم و حلم برخوردار باشد و از عبارات جذاب و مثبت برای جذب مخاطب استفاده کند و بهترین راه این است که خود را جای او بگذارد و نباید با کسی که آشنایی حداقلی با مفاهیم اسلامی دارد مانند کسی که کاملا مسلط است برخورد کرد.

افتخاری تاکید کرد: مبلغ ننشیند که به او مراجعه کنند، خودش وارد عمل بشود و حتی به ترویج کتابخوانی هم توجه کند و مطالعه کتبی مانند بعثت بدون وحی نوشته حشمت الله انوری را به زائرین پیشنهاد کند که این کتاب برای سفر بسیار مناسب است و حتی بهتر است که دوستان مبلغ این را به صورت نذر فرهنگی در بعضی از موکب ها که اقدام به احداث کتابخانه کرده اند قرار دهند و مردمی که با شور به زیارت می آیند با شعور برگردند.

وی افزود: در سال گذشته 3 یا 4 موکب این اقدام را انجام دادند و کتابخانه کوچکی در احداث کردند، که در این صورت پیوند دل که با امام حسین(ع) صورت گرفته بود، زمینه پیوند اعتقادی بیشتر نیز فراهم شد.

 

مسئول کارگروه بانوان کمیته فرهنگی- آموزشی ستاد اربعین تاکید کرد: توجه به میزبان های عراقی بسیار مهم است و ما باید این موضوع را باور کنیم و قدرشناس آن ها باشیم و در مقابل آن ها حداقل در حد چند کلمه عربی یاد بگیریم و یا لبخند که وسیله ارتباطی بین المللی است، دریغ نکنیم.

وی در خصوص جلسات ستاد اربعین نیز گفت: ما پس از اربعین سال گذشته جلسات متعددی داشتیم و مصوباتی هم به امضا رسید که یکی از نتایج این جلسات، همین نشست تخصصی است و در نظر داریم پس از اربعین نیز نشست دیگری را برگزار کنیم.

در خصوص برنامه های آتی ستاد نیز گفت: در طول مدت و مسیر پیاده روی اربعین، بروشورهای مختلفی توزیع خواهد شد و نیز اجرای 3  نشست و همایش را در دستور کار داریم اما در نظر داشته باشید که به جهت وسعت کم بخش ما نمی توانیم افراد زیادی را به این سفر ببریم، بنابراین شما حافظان قران، مبلغان خود جوش را با ما مرتبط کنید تا بایدها، نبایدها و حساسیت های تبلیغ در این سفر را به آن ها یادآوری کنیم.

وی ادامه داد: هر کدام از شما مبلغین که مدیر حوزه های علمیه هستید، در حوزه های خود کلاس های فوق برنامه بگذارید و این موارد را به طلاب آموزش بدهید و با طلاب و اساتید هر حوزه و منطقه خود جلسه هم اندیشی بگذارید و توانمندی ها را برای ما ارسال کنید.

وی در پایان گفت: رژیم صهیونیستی مرکز اربعین شناسی راه انداخته است اما ما هنوز چنین مرکزی نداریم و امیدواریم این حرکت های شما مبلغان به تاسیس مرکز اربعین شناسی منجر بشود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar