سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۳۵۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶- ۱۲: ۱۱
یک متخصص طب سنتی:
یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه 80 درصد بیماری ها به خاطر مشکلات تغذیه ای است، تاکید کرد که با احیاء سنت های ایرانی - اسلامی، می توان از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرد.
 
به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج، نشست حلقه صادقین سازمان بسیج جامعه زنان کشور، امروز، 25 مهرماه، با موضوع سلامت و با حضور خواهران از کل مجموعه سازمان مستضعفین برگزار شد.

در این نشست، زیبده خدایی، متخصص و مولف کتب متعدد در زمینه طب سنتی، با اشاره به اینکه سلامت روح و فعالیت های اجتماعی و سیاسی متضمن سلامت جسم است، گفت: در حدیث هم داریم «ﻻﺧﯿﺮ ﻓﯽ اﻟﺤﯿﺎه اﻻ ﻣﻊ اﻟﺼﺤﻪ» به این صورت که هیچ چیز محقق نمی شود مگر با سلامتی، و این موضوعی بود که ما غفلت کردیم اما اسرائیل و آمریکا به عنوان استکبار جهانی به آن توجه کردند و با هدف بیماری سازی دیگر کشورها اقدام کردند.

وی افزود: در روایت دیگری داریم که پیامبر(ص) فرمودند: «المِعدَة بیت کلِّ داءٍ، وَ الحَمِئَة رَاس کلِّ دَواءٍ: معده مرکز و خانه هر دردى است، و پرهیز و اجتناب (از غذاهاى نامناسب و زیاد خوری) اساس و راس هر داروى شفابخش است» (بحار الانوارار، ج 14و ارکان‌الاسلام،ص108)، طی تحقیقاتی که انجام شده است، منشاء 80 درصد از بیماری ها معده است و در مقابل زیبایی پوست هم مربوط به معده است.

مولف کتاب «خدایا چه بخورم؟» در روایت دیگری داریم که تمام بیماری ها به خاطر سردی است و این موضوع مهمی بود که دشمن دریافت و با رصدی که در جنگ جهانی اول و دوم داشت این موارد را شناسایی کرد و حتی برخی را سرقت کرد و با تحقیق روی آنها اشرافش بیش از ما شد و با برنامه ریزی، تغذیه ما را به سمت سردی، هدایت کرد.

وی تاکید کرد: شیطنت امپریالیست تولیدات دسته جمعی و انبوه سازی بود و کم کم رژیم تغذیه ما را عوض کردند، در این صورت، مرغ و برنج غذای اصلی ما شد و از حبوبات، گندم و جو فاصله گرفتیم و اقدام دیگر جایگزینی میوه ها بود که هر میوه متناسب با نیاز هر منطقه رشد می کرد، اما الان کیوی که سردترین و خطرناک ترین میوه است و محصول قاره آفریقاست، در دسترس است.

خدایی با اشاره به اینکه در زمان های گذشته ما صدها نوع شربت متناسب با حال و هوای فصل و منطقه داشتیم، نیز گفت: استفاده از این شربت ها و خوراکی های محلی نیاز به دانش دارد و هر کسی نمی تواند سر خود، آن ها را استفاده کند و از این رو به نظر من لازم است که درس مزاج شناسی جزو دروس دانشگاهی قرار گیرد تا هر کسی بر اساس مزاجی که دارد و با لحاظ کردن دیگر شرایط، تغذیه مناسب خود را انتخاب کند.

وی ادامه داد: در مورد شفافیت پوست نیز تحقیقات نشان داده است که 80 درصد ریشه در تغذیه دارد و تنها 10 الی 20 درصد عوامل بیرونی دخالت دارند و از راه های طراوت پوست، تغذیه روحی است که ذکر و وضو در آن بسیار موثر است و همچنین کشیدن نفس عمیق می تواند روی کاهش استرس بسیار موثر باشد.

 نویسنده کتاب «خدایا با دردها چه کنم؟» تصریح کرد: رژیم های ناگهانی تاثیر بسیار بدی روی پوست می گذارد و منجر به ضعف اعصاب و افسردگی نیز می شود اما با تغذیه سالم می توان به تعادل بدن رسید.

وی ادامه داد: زالودرمانی و حجامت نیز بسیار موثر است، سنت هایی که اکثر ما کنار گذاشته ایم اما اروپایی ها استفاده می کنند، در واقع نیاز امروز ما احیاء سنت هاست و آموزش های تغذیه ما باید بر اساس راستای سلامت و احیای ارزش های ملی و مذهبی باشد.

زبیده خدایی، نویسنده کتاب های خدایا چه بخورم؟، خدایا چگونه شاد باشم؟، خدایا با دردها چه کنم؟، خدایا فرزند سالم و صالح می خواهم؟(جلد اول و دوم)، خدیا با چشم زخم چه کنم؟، خدایا با وسواس چه کنم؟ در حقیقت مروج طب سنتی – اسلامی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar