سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۳۵۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶- ۲۰: ۰۸
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان:
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به اینکه کتاب و کتابخانه منشاء پیشرفت جامعه هستند، گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی از بزرگترین معروفات است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، محمد الله مرادی در نخستین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در سال جاری اظهار داشت: کتاب از مهم‌ترین عوامل هدایت، آگاهی، بصیرت و منشاء اصلاح و خیر و برکت برای جامعه است.

وی ادامه داد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از مهم‌ترین مراکز ترویج معروفات در کشور است که با ترویج فرهنگ مطلوب کتاب خوانی تلاش می‌کند جامعه را به سمت و سوی سعادت و خوشبختی هدایت کند.

الله مرادی با تاکید بر اینکه کمک به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه جهاد است، افزود: امروزه برنامه ریزی دشمن تهی کردن افکار جوانان و جامعه از آگاهی و بصیرت است و نهاد‌هایی که در راستای ارتقای فرهنگ جامعه فعالیت می‌کنند وظایف سنگینی را به دوش می‌کشند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با تقدیر از فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: کتابخانه‌های عمومی با ترویج فرهنگ کتاب خوانی بزرگترین گام را برای هدایت و اصلاح جامعه برمی دارند.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌ها باید مرکز ترویج علم، فکر و فرهنگ باشند، عنوان کرد: برگزاری نشست‌های مختلف با موضوعات متنوع با بهره مندی از نظرات کارشناسان و همچنین حضور مردم می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

الله مرادی با تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی کتاب خانه‌های عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: این همکار‌های در نهایت به نفع جامعه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به نقش اهمیت مطالعه در توسعه کشور، بیان کرد: اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و هدف کتابخانه‌های عمومی ارتقای سرانه مطالعه در جامعه است.

دکتر اسماعیل احمدی گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی با برنامه‌های اثرگذار تلاش می‌کند انگیزه توجه به مطالعه را در جامعه ارتقا بخشد تا بتواند به هدف موردنظر که همانا توسعه فرهنگی کشور است دست یابد.

وی تصریح کرد: استان کردستان در حال حاضر دارای ۸۵ باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و بقیه مشارکتی هستند.

دکتر احمدی با اشاره به عضویت ۳۵ هزار نفری کردستانی‌ها در کتابخانه‌های عمومی، گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف این نهاد فرهنگی اجرای برنامه‌های متوع و کاربردی به منظور جلب توجه بیشتر مردم به کتاب و ارتقای شاخص‌های مطالعه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان زیربنای کتابخانه‌های عمومی در کردستان را بالغ بر ۲۱ هزار متر مربع برشمرد و اضافه کرد: در این زمینه از میانگین کشوری عقب هستیم و مسئولان و خیرین باید با حمایت‌های خود به ارتقای سرانه فضای مطالعه در استان کمک کنند.

انتهای پیام/7727
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar