سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۳۵۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶- ۵۰: ۱۲
مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس:
مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: رصد فضای سیاسی جامعه رسالت شاعر آیینی است و شاعران باید به این مهم توجه کنند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از سنندج، حجت‌الاسلام علیرضا باباشاهی پیش از ظهر امروز در نخستین همایش نغمه‌سرایان آئینی اهل تسنن کشور که در مرکز بزرگ اسلامی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این همایش در راستای گرامیداشت شعر آیینی برگزار شده و اصولا بشریت کلام را به مقدار اثرگذاری و اثرپذیری که در عمق وجود مخاطب گذاشته تقسیم‌بندی کرده‌اند.

وی افزود: در صدر اسلام وقتی آیات نورانی قرآن نازل شد و مردم بخاطر تاثیرگذاری و تاثیرپذیری عمیق آیات قرآن کریم زمانکیه از این کلام وحی آگاه شدند، شوکه شدند و عده‌ای فکر می‌کردند سحر و جادو است و عده‌ای آنرا شعر بیان کردند، چون تاثیر گسترده‌ای بر دل مخاطبین داشت.
وی خاطر نشان کرد: تاثیر شعر در عمق وجود مخاطب بالا و سریع و عمیق و ماندگار است و به همین دلیل موفقیت‌های بشری از این باور و مسیر منتقل شده است.

شعر کانالی برای بیان وجود شاعر به دیگران است
مسوول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس یادآور شد: شعر از راه‌ها و کانال‌هایی است که انسان می‌تواند تمام وجود خود را به دیگران منتقل کند.
حجت‌الاسلام باباشاهی در خصوص تاریخ شعر و شاعری در اسلام گفت: در قرون اولیه اسلام به دلیل اینکه عمده فکر و انرژی مسلمانان به قرآن معطوف بود کسی کمتر طرف شعر می‌رفت.
وی بیان کرد: دشمنان اسلام برای مقابله با قرآن به شعر روی آوردند و دشمنان اسلام برای مقابله با قرآن به شعر روی آوردند و برای کوباندن فرامین اسلامی به شعر روی آوردند.

شعری که ضد اسلام باشد، محکوم است
وی با بیان اینکه شعری که ضد اسلام و ارزش‌ها باشد محکوم است، اضافه کرد: بنابراین مسلمانان از همین عرصه وارد شدند و با زبان شعر اسلام و دین، آیات و هویت اسلامی خود را با زبان شعر له بشریت رساندند.

مسوول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس گفت: بزرگان دین اسلام شعر را ترویج و شاعران را دعوت کردند تا تشویق و حمایت شوند و شعر مورد توجه بزرگان ما در طول تاریخ بوده است و رسالت شاعران و محتوای شعری آن‌ها باید مورد توجه باشد.

باباشاهی اظهار کرد: ما پرچمدار آزادی و آزادگی و مبارزه با ظلم و ظالم هستیم و در جهان حکومتی نیست که شعار او مبارزه با ظلم باشد جز کشور ایران اسلامی و آمریکا شیطان بزرگ است که حاکمیت دینی در برابر این شیطان و ظلم‌هایش ایستادگی می‌کند.

وی با اشاره به رسالت و وظیفه شعرای آئینی بیان کرد: رصد فضای سیاسی جامعه رسالت شاعر آیینی است و باید بگونه‌ای عمل کند که بتوانند فضای سیاسی جامعه را رصد کنند.

وی اضافه کرد: رهبر فرمودند: دچار تحریفی برای تاریخ اسلامی هستیم و یکی از این تحریفات آن است که جای ظالم و مظلوم عوض شده است و دهه ۶۰ را دهه مظلومیت مردم ایران عنوان کرده که شعر آیینی باید این مظلومیت را نشان دهد چرا که بیش از یکهزار و ۲۰۰ نفر از جوانان کردستانی به شهادت رسیدند و عده‌ای از روحانیون نیز به واسطه حق‌گویی دستگیر و شهید شدند.

مسوول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس گفت: وجود پنج هزار و ۴۰۰ جوان و نوجوان و ۲۳ هزار نفر شهید انصار و مهاجر در این استان نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر است و شاعران آئینی باید این‌ها را با شعر به مردم منتقل کنند.

باباشاهی اضافه کرد: وظیفه شعر و شاعران آیینی آن است که بتواند هویت دینی و ارزشی را به نسلی که از آن بی‌خبرند، بشناسانند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar