سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۴۸۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۶- ۱۳: ۰۸
همزمان با هفته کتاب صورت گرفت؛
با حضور مربیان، تسهیل گران و اعضای باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، دور دوم جام باشگاه های کتابخوانی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه دور دوم جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان آذربایجان شرقی با اشاره با اینکه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی عنوان طرح جدیدی برای راه‌اندازی و فعال کردن محافل کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در سراسر کشور است، افزود: این باشگاه ها از شهریور ماه سال ٩٥ با حضور کودکان و نوجوانان علاقه مند در تبریز راه اندازی شده بود که امسال کودکان و نوجوانان شهرهای "مرند، عجب شیر و شبستر و خامنه "هم به این طرح پیوستند.

محمدپور با ارزیابی مطلوب این باشگاه های انگیزشی و ترغیبی هرمی ، هدف اصلی از برگزاری این باشگاه‌‌ها را کتاب‌خوانی گروهی کودکان و نوجوانان دانست و گفت: این طرح اهداف دیگری را هم دنبال می‌کند. از جمله:آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط کتاب‌فروشی، انتخاب و خرید کتاب ،مطالعه و بحث درباره کتاب ،چرخش کتاب در میان همسالان؛ هر عضو باشگاه کتابی که خریده را به اعضای دیگر داده تا آن‌ها هم مطالعه کنند.ارزیابی کتاب بر اساس نظر شخصی و دفاع از نظر خود در جمع همسالان،بحث و بررسی پیرامون کتاب‌ها و انتخاب یک کتاب به عنوان کتاب برگزیده باشگاه در فضای بحث و گفت‌وگوی میان همسالان ،نگارش نامه به نویسنده مورد نظر خود (ارتباط با نویسنده)، تهیه یک قطعه فیلم کوتاه (حدود ۱ دقیقه‌ای) با موضوع کتاب، تمرین فعالیت‌های مستقل فرهنگی توسط مربیان وبرقراری ارتباط مستقیم میان نویسندگان کودک و نوجوان با خوانندگان.

وی باشگاه های تعریف و ثبت شده در سایت ترویج کتاب خوانی کودک و نوجوان را ٥٧ باشگاه در سطح استان اعلام کرد و گفت: از این تعداد ٤١ باشگاه در تبریز، ٧ باشگاه در شبستر، ٤ باشگاه در مرند و ٥ باشگاه در عجب شیر ثبت و راه اندازی شده اند.

محمدپور گفت: حمایت های مالی و سوبسیدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت طرح های متعدد در قالب های عیدانه، تابستانه ، پاییزه و .... سوق پیدا کرده، و بیش تر، تحریک تقاضا در این عرصه مدنظر است و ما نیز همین روند را دنبال می کنیم.

محمدپور در پایان با تکیه بر برگزاری نمایشگاه کتاب امسال و تخصیص بن کتاب یک میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومانی این نمایشگاه گفت: ما در این نمایشگاه بالغ بر ٨٠٠ هزار بازدید کننده و بالای پنج میلیارد تومان فروش کتاب داشته ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگر صحبتهای خود به شکل گیری شخصیت انسان در سن ٣ سالگی اشاره کرد و گفت: مطالعه کتاب یه عنصر شخصیتی است که باید از همان سنین خردسالی شروع شود چرا که کتاب یک قالب مهم  برای افزایش آگاهی ، اندیشه ورزی و پرورش اندیشه بشری است. 

محمدپور که درجمع مربیان ، تسهیل گران و اعضای باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان سخن می گفت : از کتاب به عنوان سرمایه اجتماعی نام برد و خاطر نشان کرد:  کتاب یک عنصر حیات بخش است که می تواند باعث ایجاد نشاط اجتماعی شود.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar