سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۵۰۰۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶- ۳۵: ۱۶
جانشین سازمان بسیج سازندگی استان:
جانشین سازمان بسیج سازندگی استان گفت: عرصه های اقتصاد مقاومتی استان اردبیل برای رفع تحریم ها و امنیت غذایی با تمام توان تلاش میکنند.

عرصه های اقتصاد مقاومتی اردبیل برای رفع تحریم ها و امنیت غذایی با تمام توان تلاش کند

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، صبح امروز سرهنگ عباس نوظهور جانشین سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل با حضور در نمایشگاه توانمندی های اقتصاد مقاومتی شهرستان پارس آباد گفت:کلیات برنامه های بسیج سازندگی با محوریت 14 عرصه اقتصاد مقاومتی و 11صنایع تبدیلی که 44 طرح آن در قالب مشاغل خانگی است در استان اجرا می شود و 28 میلیارد تومان اعتبار برای طرح های سال قبل واگذار شده است.

وی افزود: با توجه به استقبال جوانان جویای کار و بسیجیان مشتاق در تحقق اقتصادی مقاومتی تحت عنایات مقام معظم رهبری در هفت ماهه گذشته از سال جاری به 125 نفر شغل ایجاد و نزدیک به 3 میلیارد تومان در عرصه های اقتصاد مقاومتی و 1.5 میلیارد تومان صنایع تبدیلی و 1 میلیارد با حمایت کمیته امداد و 150 میلیون تومان توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان اردیبل و در شهرستان پارس آباد 37 نفر شاغل و 470 میلیون تومان وام اعطا شده است.

سرهنگ نوظهور افزود: بسیج سازندگی یک نهاد اجرایی می باشد و با مشاوره با نهاد های نظیر شرکت تدبیر گستران اردبیل ،سازمان آموزش فنی و حرفه ای و جهادکشاورزی استان برای مجریان طرح ها کلاس های آموزشی و مشاوره ای برگزار میکند و امسال 7 برند برای محصولات ثبت شده و تامین مواد اولیه و تجهیزات و ایجاد نمایشگاه های عرضه محصولات دایر کرده است.

نوظهور اشاره کرد:محور توسعه و ایجاد مشاغل کوچک در قالب عرصه های اقتصاد مقاومتی برای تامین امنیت غدایی با تولید محصولات طبیعی مانند گوشت و تخم مرغ پرندگان ،عسل طبیعی،ماهی و آبزیان گرم و سرد آبی ،گوشت دام میباشد که امسال محصول زعفران در شهرستان پارس آباد توسط تحقق اقتصاد مقاومتی و به نحوه احسن شروع شده است.

وی گفت: بسیج سازندگی یک نهاد اجرای و دولتی هست ولی از طرف دولت هیچ حمایتی نمی شود و برای صادرات محصولات بسترسازی و صنایع تبدیلی ایجاد نمی کنند و بانکها برای تحقق اقتصاد مقاومتی تسهیلات لازم و حمایت های مالی و اقتصادی نمی کنند در حالی که تنها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط درآمد حاصل از اجرای پروژه های عمرانی توسط قرارگاه خاتم انبیاء را جهت اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در قالب وام به مشاغل کوچک اعطا میکند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar