سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۵۷۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶- ۳۴: ۱۸
در حقیقت رهبرانقلاب با درک صحیح از شرایط غرب راهی را پیش‌پای جوانان کشورهای اروپایی گذاشتند که از آن طریق به راحتی به سمت اسلام حقیقی رهنمون می‌شدند و آن "قران" بود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، 7 ژانویه 2015 (17 دی‌ماه 1393) افراد مسلح به دفتر یک مجله در فرانسه حمله کردند. گزارش‌های ابتدایی حاکی از کشته‌شدن 12 نفر بود و تصاویر و فیلم‌های این حمله ترویستی به سرعت در فضای مجازی در حال انتشار بود.

 

مجله "شارلی ابدو" که یک مجله فکاهی و هجوآمیز بود بارها به مقدسات اسلامی و حتی مسیحیت توهین کرده بود و درون‌مایه مطالب این مجله تا حدود زیادی دین‌ستیزانه و نژادپرستانه است. این حمله توسط دو نفر نام‌های "سعید کواشی" و "شریف کواشی" انجام می‌شد و علت آن را چاپ کاریکاتوری از ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در این نشریه اعلام کردند. چند روز بعد القاعده یمن مسئولیت حمله را به عهده گرفت و رهبر این گروه در پیامی اعلام کرد که مهاجمان به شارلی ابدو دستور داشتند که به خاطر "توهین به پیامبر اسلام" به دفتر این مجله حمله کنند.

حمله به دفتر مجله هجوآمیز "شارلی ابدو" توسط داعش

پیش از این حمله، تصاویر جنایات گروهک داعش در عراق و سوریه، در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شد و چهره‌ای که از مسلمانان در حال القاء به نسل جوان و افکار عمومی اروپا بود، تصویر افرادی مسلح و خشن بود که باکی از کشتن مردان، زنان و کودکان ندارند. از تصاویر سر بریدن تا آتش زدن رعب و وحشت را در غرب آسیا گسترش داده بود اما حالا در قلب اروپا پای این گروهک باز می‌شد.

ماجرای "شارلی ابدو" موجب شد تا به چند مسجد و تعدادی از اماکن متعلق به مسلمانان در فرانسه حمله شود. گروه‌های افراطی و نژادپرستانه حمله به فرانسه را بهانه‌ای یافتند تا جلوی موج مهاجرت از خارومیانه به کشورهای اروپایی را بگیرند و روزانه صحنه‌های تحقیرآمیزی از نحوه برخورد با مسلمانان در مرزهای کشورهای اروپایی از جمله یونان و صربستان منتشر می‌شد.

برخورد پلیس صربستان با مهاجران غیرقانونی در مرز مجارستان

حمله به شارلی ابدو نه تنها موج اسلام ستیزی را متوقف نکرد بلکه آن را تشدید کرد و همین مجله در شماره بعدی خود کاریکاتوری از پیامبر اسلام(ص) را منتشر کرد. در واقع اوضاع جهانی از دو سو مسلمانان را هدف قرار می‌داد. از یک طرف داعش به عنوان نسخه اصلی اسلام به اروپا معرفی می‌شد و از طرفی مسلمانان آواره از دست داعش، در پشت مرزهای اروپا کتک می‌خوردند.

در حالی که سرخوردگی مسلمانان روز به روز در حال افزایش بود، رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک ابتکار و فارغ از گفت‌وگوهای معمول دیپلماتیک نامه‌ای را خطاب به جوانان غربی نگاشتند. این نامه که "عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی" را خطاب قرار می‌داد، با اشاره به حوادث فرانسه بر چند موضوع اساسی که جهان اسلام و اروپا را درگیر کرده بود اشاره داشت. اولین موضوع طرح مسئله اسلام ستیزی و "رفتارهای غیر صادقانه و مزوّرانه‌ی دولتهای غربی با دیگر ملّتها و فرهنگهای جهان" بود.

دوم افشای پشت‌پرده تروریسم حاکم در منطقه و ساخته بودن آن به‌دست کشورهای اروپایی و آمریکایی بود که در نامه با اشاره به آن می‌گویند "اجازه ندهید تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند." و سوم ارجاع جوانان به دسترسی به اسلام از طریق آموزه‌های اصلی و قران بود. "آیا تاکنون خود مستقیماً به قرآن مسلمانان مراجعه کرده‌اید؟... آیا تاکنون به جز رسانه‌ها، پیام اسلام را از منبع دیگری دریافت کرده‌اید؟"

این نامه که در تاریخ 2 بهمن 1393 به چهار زبان بر روی خروجی خبرگزاری‌های داخلی و خارجی قرار گرفت موجب شد تا عمده جوانان کشورهای اسلامی به‌ویژه ایران از یک سردرگمی بود که اروپا برای آنها ترسیم کرده بود.
در حقیقت رهبر معظم انقلاب با درک صحیح از شرایط غرب راهی را پیش‌پای جوانان کشورهای اروپایی گذاشتند که از آن طریق به راحتی به سمت اسلام حقیقی رهنمون می‌شدند و آن "قران" بود. نمونه‌های فراوانی از هدایت جوانان و نخبگان اروپایی به سمت اسلام از طریق دسترسی بدون واسطه به قران وجود داشت.

هشتگ letter4you# در مدت زمان کمی در توئیتر و فیس‌بوک دست به دست شد. در واقع با انتشار این پیام آن هم بدون واسطه به جوانان کشورهای غربی، رهبر معظم انقلاب جواب‌های مستدلی را در برابر پای مسلمانان قرار دادند که در رویارویی با اندیشه‌های اسلام ستیزانه و اسلام‌هراسی رایج در غرب از آن استفاده کنند.

در حالی که برخی سران کشورهای مسلمان خود را در موضع تدافع قرار داده بودند و در راهپیمایی روز یکشنبه بعد از حمله به دفتر "شارلی ابدو" در میدان جمهوری پاریس در کنار نتانیاهو راه می‌رفتند تا تروریسم را محکوم کنند!! رهبر انقلاب با تیزبینی هسته مرکزی تروریسم را در نامه‌های خود هدف قرار دادند و منشأ اصلی تروریسم را غربی‌ها معرفی کردند.

همین مسئله ظرفیت دیپلماسی عمومی را فعال کرد. در کنار رایزنی‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از موج اسلام ستیزی و همچنان فعالیت‌های نظامی و عرصه جنگ سخت برای خنثی کردن توطئه داعش، هر مسلمانی که دسترسی به اینترنت داشت با پخش نامه مقام معظم رهبری قدمی در راه دفاع از مکتب اسلام حقیقی برداشت.

نامه دوم رهبر معظم انقلاب نیز در تاریخ 1394/9/8 خطاب به عموم جوانان در کشورهای غربی نوشته شد که به موضوعات خاص‌تری همچون سیاست‌های متناقض آمریکا و غرب در قبال تروریسم، تهاجم‌های نظامی به جهان اسلام، محکوم کردن حمله تروریستی پاریس، خونریزی در فلسطین و خشونت داعش درعراق و سوریه، لزوم مقابله با اندیشه خشونت زا و تروریسم به عنوان درد مشترک جهان اسلام و غرب می‌پرداخت.

به گزارش تسنیم،با پیش‌روی‌های نظامی نیروهای مردمی در عراق و سوریه و کمک‌های نظامی جمهوری اسلامی در محو داعش، حقیقت سخنان آن روز رهبری مشخص شد و نشان داد که نه تنها داعش چهره اسلام نیست بلکه تنها خود مسلمانان هستند که برای از بین بردن این گروهک تروریستی تلاش می‌کنند. با گسترش حملات ترویستی در اروپا این نکته برای مردم این کشورها فاش شد که ماری که در آستین پرورش می‌دادند امروز دامن خود آنها را گرفت.

حال که پیروزی‌های اخیر برای کشورهای مسلمان پیش آمده است، زمینه بازتری برای انتشار و پیگیری نامه‌های امام خامنه‌ای وجود دارد و می‌توان با فعالیت‌ در حوزه دیپلماسی عمومی افکار جهانی را نسبت به تروریسم آگاه کرد تا در صورت تشکیل دوباره یک گروهک تروریستی در جهان اسلام، غربی ها بدانند که نه تنها اسلام مخالف خشونت و افراط‌گری بلکه منشأ این گروه‌ها جایی در خود کشورهایشان است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar