سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۵۸۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶- ۴۹: ۰۰
به همت کارگروه تحقیقاتی الماس؛
رئیس کارگروه تحقیقاتی الماس در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این دستگاه به همت کارگروه تحقیقاتی الماس و به روش مهندسی معکوس طراحی و ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مجید ایلاتی خامنه با اشاره به اهمیت اقتصادمقاومتی و توجه نخبگان به آن، ساخت این دستگاه را در این راستا عنوان و بیان کرد: با ساخت این دستگاه از واردات آن به کشور جلوگیری و موجب اشتغال زایی در این خصوص نیز خواهد بود.

وی ادامه داد: با آنالیز این دستگاه متوجه شدیم همه قطعات آن در ایران تولید می شود و از آن گذشته نیاز به نیروی انسانی خارجی برای به کارگیری آن نیز نیست.

دستگاه اتوماتیک انتقال درختان در تبریز طراحی و ساخته شد

ایلاتی طراحی و بومی‌سازی دستگاه اتوماتیک انتقال درخت و درختچه را موجب حفظ درختان،  جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان و کمک به تولید داخلی برشمرد و اظهارداشت: این شاخصه ها هریک در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب در حمایت از تولید ملی و اقتصادمقاومتی است.

وی بحث محیط زیست را مساوی با بحث اشتغال زایی دانست و خاطرنشان کرد: هرچه محیط زیستی سالم و استاندارد داشته باشیم به فراخور آن نیروی انسانی نیز خواهند توانست در امر اشتغال کارآمد و توانمند عمل کنند.

ایلاتی نهادهایی چون شهرداری ها، جهادکشاورزی، سازمان جنگل ها و منابع طبیعی را از جمله نهادهایی نام برد که دستگاه ساخته شده برای امور خدماتی و بهره وری آن ها کاربرد فراوانی دارد.

دستگاه اتوماتیک انتقال درختان در تبریز طراحی و ساخته شد

یکی از اعضای کارگروه تحقیقاتی الماس نیز در جمع خبرنگاران به تشریح عملکرد مکانیکی این دستگاه در نقل و انتقال درختان پرداخت.

سجاد اویسی افزود: گروه تحقیقاتی الماس دهانه انتقال این دستگاه را که بخش اصلی آن است طراحی و بومی‌سازی کرده کهمی‌تواند ریشه درخت را با وارد کردن داده‌ها و بسته به نوع درخت جدا کرده و به جای دیگری انتقال داد.

دستگاه اتوماتیک انتقال درختان در تبریز طراحی و ساخته شد

وی ادامه داد: در انتقال درخت، ریشه درخت طبق محاسبات به همراه خاک جابه‌جا شده و هیچ برخوردی با هوا نخواهد داشت.

دستگاه اتوماتیک انتقال درختان در تبریز طراحی و ساخته شد

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: