سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۵۹۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶- ۳۸: ۱۰
گزارش بسیج از مناطق زلزله زده غرب کشور/2
قرارگاه فرهنگی شهید جعفری با ارسال طلاب اعزامی از شهرهای مختلف کشور به مناطق زلزله زده در حال انجام عملیات فرهنگی، روانشناسی و امدادرسانی به مردم زلزله هستند.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری بسیج به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، شهرستان سرپل ذهاب، گروهی از جهادگران طلاب حوزه‌های علمیه مشهد به مناطق آسیب دیده آمده و برای بچه‌های عزیز از دست داده برنامه‌های شاد و مفرح ایجاد کردند. این گروه در حال حاضر زیر نظر قرارگاه فرهنگی شهید جعفری مستقر هستندکه با وجود شرایط بحرانی کار‌های انگیزشی و شادی را برای بچه‌ها اجرا می‌کنند تا مصیبت‌های وارده را با شاد کردن دل آن‌ها پاک کنند.
عموهای طلابی که برای بچه های زلزله زده شادی آفرین می شوند

محمد جعفری جهادگر بسیجی معروف به عمو جعفری بچه ها، درخصوص نحوه کار‌های فرهنگی صورت گرفته برای بچه‌های زلزله زده اظهار داشت: در حادثه‌های بزرگی مثل زلزله، سیل و موارد مشابه اولین گروهی که در معرض آسیب هستند، کودکان و نوجوانان خواهند بود.
عموهای طلابی که برای بچه های زلزله زده شادی آفرین می شوند

وی با بیان اینکه حوادث زلزله در آینده ممکن است برای کودکان مخرب باشد افزود: کودکان زلزله زده در این سن صحنه‌هایی را دیدند که باعث بروز بعضی از رفتار‌های ناهنجار و خشونت آمیز را در سن بزرگ سالی خواهد شد. صحنه‌های خشن در سن کودکی باعث بروز افسردگی زودرس می‌شود که با این اوصاف باید با روشی صحنه‌های زلزله و غم بار را از دل این کودکان مظلوم پاک کنیم.
عموهای طلابی که برای بچه های زلزله زده شادی آفرین می شوند

محسن قاسمی حداد طلبه جهادگر بسیجی معروف به عمو قاسمی از دیگر طلبه‌های فعال در اجرای برنامه برای کودکان و نوجوانان در خصوص هدف اصلی گروه برای اجرای برنامه در سنین پایین‌تر اظهار داشت: بچه‌ها از سن ۶ تا ۱۲ سالگی تقریبا وارد اجتماعی می‌شوند که قابلیت درک و یادگیری آن‌ها در اوج خود قرار دارد و برای جذب این کودکان به مسائل دینی راحت‌تر می‌توان اقدام کرد. در همین خصوص از زمانی که وارد حوزه علمیه شدم تصمیم به اجرای برنامه برای بچه گرفتم و این موضوع باعث ایجاد آموزش مباحث اسلامی در سنین پایین‌تر می‌شود.
عموهای طلابی که برای بچه های زلزله زده شادی آفرین می شوند

وی افزود: وقتی که برای سنین پایین‌تر از اسلام و مسائل دینی صحبت می‌شود، در آینده و بزرگسالی با دین غریبه نخواهند بود و باعث ایجاد گرفتن ارتباط بهتر با خدا می‌شوند. این در حالی است که آموزش‌ها به صورت غیر مستقیم‌ها به بچه‌ها تزریق می‌شود و همگی در قالب بازی و سرگرمی صورت خواهد گرفت.
عموهای طلابی که برای بچه های زلزله زده شادی آفرین می شوند

قاسمی درباره تاثیر اجرای برنامه‌های اسلامی در قالب بازی و سرگرمی برای کودکان زلزله زده عنوان کرد: به مناطق زلزله زده و خرابه‌ها توجه کنید، همه امکانات از بین رفته و دیگر هیچ فضای تفریحی برای کودکان وجود ندارد. ما با برنامه‌های مهیج و شادی آفرین برای بچه‌ها در وهله اول سرگرمشان می‌کنیم و در وهله دوم در قالب بازی به آن‌ها نکات اسلامی را آموزش خواهیم داد.
عموهای طلابی که برای بچه های زلزله زده شادی آفرین می شوند

محمد جواد دهقانی طلبه جهادگر بسیجی معروف به حاجی دوقلو یکی دیگر از گروه هفت نفره‌ای است که از مشهد اعزام شده، در خصوص اینکه چرا در شرایط زلزله زده برای بچه‌ها برنامه اجرا می‌کنند تصریح کرد: تمام مردم ایران برای کمک به شهرستان‌ها یاری رسانی و همیاری را خواهند داشت، اما در این فضا گروه اعزامی از مشهد همگی اولویت خود را کودکان قرار داده اند چراکه کمتر کسی به آن‌ها توجه می‌کند. اگر صحنه‌های تلخ این کودکان را از ذهنشان دور نشود قطعا باعث بروز عواملی تنش زا در سنین بزرگسالی می‌شود.
عموهای طلابی که برای بچه های زلزله زده شادی آفرین می شوند

وی با بیان اینکه بچه‌ها در طول روز سرگرمی ندارند اظهار داشت: در تمام روز‌هایی که می‌گذرد این کودکان مظلوم زلزله زده شادی و تفریحی ندارند و به محض آنکه ما در میان مردم حضور پیدا می‌کنیم و بچه‌ها را برای با بازی فرا می‌خوانیم، جمعیت‌های بزرگی از کودکان به سمت طلبه‌ها می‌آیند. پدر و مادر‌های این کودکان بعد از اجرای برنامه برای کودکان به سمت طلاب می‌آیند و بخاطر اینکه بچه هایشان را سرگرم کردیم، تشکر می‌کنند. این بدان معناست که اگر این شادی از جانب گروه‌های فرهنگی ایجاد نشود ممکن است بچه‌ها دچار افسردگی شوند و پدر و مادر این بچه‌ها یکی از درخواست‌های اولویت دارشان محسوب می‌شود.
عموهای طلابی که برای بچه های زلزله زده شادی آفرین می شوند

دهقانی تاکید کرد: کسی از مردم فکر نمی‌کرد که یک آقایی عمامه به سر و با لباس روحانی برای بچه‌ها شادی آفرین باشد و بیشتر مردم تصور می‌کردند که ما برای روضه خوانی و غم به مناطق زلزله زده آمده ایم. این در حالی است که تنها گروهی که در شهر‌های زلزله زده برای بچه‌ها کار‌های شاد و مفرح ایجاد می‌کند، طلاب اعزامی از شهر‌های مشهد و قم هستند که در پایگاه فرهنگی شهید جعفری مشغول خدمت رسانی و انجام فعالیت‌ها فرهنگی است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar