سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۵۹۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶- ۰۹: ۱۱
مدیر کارخانه دستکش حریر ایران؛
مدیر کارخانه دستکش حریر ایران گفت: عدم پرداخت بدهی 360 میلیارد ریالی مجموعه ما را به تعطیلی کشانده است.

به گزارش بسیج کارگری کشور خبرگزاری بسیج،جلال فرج زاده، مدیر کارخانه دستکش حریر ایران واقع در شهرک صنعتی فاز ۲ ارومیه با اشاره به تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران شاغل در این واحد صنعتی اظهار کرد: عدم وصول بدهی ها و در نتیجه کمبود منابع مالی، دستکش حریر ایران را که بزرگترین و فعال ترین واحد تولید دستکش در سطح کشور است را به تعطیلی کشانده است.

وی افزود: مجموعه طلب ما از بیمارستان ها به ۳۶ میلیارد تومان می رسد که نبود آن ما را در پرداخت حقوق کارگران و خرید مواد اولیه با مشکل مواجه کرده است.

مدیر کارخانه دستکش حریر ایران تصریح کرد: به طور کلی علی رغم این که خرید مواد اولیه ناگزیر به شکل نقدی انجام می شود، برگشت سرمایه ما همواره با تاخیر چند ماهه صورت می گرفت اما بیمارستان ها این بار عدم پرداخت ۳۶ میلیارد بدهی از سال ۱۳۹۵ به معنای واقعی کلمه دست ما را در حنا گذاشته است.

وی افزود: حتی اگر ۳۰ درصد مطالبات ما پرداخت شود هم از این وضعیت بحرانی خارج می شویم در این میان حداقل انتظاری که از مسئولین استانی داریم صرفا انعکاس این مشکل به وزارتخانه است که امیدواریم لااقل در انجام این اقدام کوتاهی نکنند.

فرج زاده با اشاره به این که چند ماه است زنگ خطر تعطیلی دستکش حریر را به صدا در آورده و مسئولین استان را در جریان این مشکلا قرار داده بودیم، گفت: ای کاش آقایانی که ادعا می کنند از کسانی که حتی برای دو نفر هم شغل ایجاد کنند حمایت های جدی خواهیم کرد، همین اشتغال موجود را حفظ کنند و اجازه ندهند حدود ۵۰۰ نفر از کارگران با تجربه و متخصص یکشبه بیکار بشوند.

مدیر کارخانه دستکش حریر ایران خاطرنشان کرد: پرداختی ما به کارگران هر ماه رقمی بالغ بر یک میلیارد تومان است و با توجه به مشکلی که پیش آمده علی رغم میل باطنی ناچار شده ام قرارداد کار حدود ۵۰۰ نفر از کارگران مجموعه را تمدید نکنم که اتفاقی بسیار تلخ و ناخوشایند است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar