سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۶۰۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶- ۲۶: ۱۳
پژوهشگاه مطالعات جهان، در خصوص اقدام اخیر دولت آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی بیانیه‌ای را منتشر کرد.

خبرگزاری فارس: بیانیه پژوهشگاه مطالعات جهان، در خصوص اقدام اخیر دولت آمریکا

به گزارش سرویس بین‌الملل بسیج خبرگزاری بسیج، پژوهشگاه مطالعات جهان، در خصوص اقدام دولت آمریکا در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی بیانیه‌ای را منتشر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

وَأَطِیعُوا اللَّـهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ وَاصْبِرُوا إِنَّ اللَّـهَ مَعَ الصَّابِرِین(انفال/46)

«و همه پیرو فرمان خدا و رسول باشید و هرگز راه اختلاف و تنازع نپویید که در اثر تفرقه ترسناک و ضعیف شده و قدرت و عظمت شما نابود خواهد شد، بلکه همه باید یکدل، پایدار و صبور باشید، که خدا همیشه با صابران است.»

آن روز که امام عظیم الشان امت با روشن بینی و ژرف نگری مثال زدنی خویش، اصلی ترین موضوع و مسئله اول جهان اسلام را مسئله فلسطین بیان فرمود، به خوبی باور داشت که در زمان حاضر، فلسطین و مسئله رنج ها و مصائب وارده بر آن، مصداق کامل نزاع حق و باطل است که حاضران میدان نبرد را حامیان واقعی فلسطین در لباس پاک طینتان مدافع حقیقت، و هواداران رژیم غاصب صهیونیستی را لشکریان کفر و نفاق تشکیل می دهند و در صورت تسلط رهروان استکبار بر خاکریز قدس شریف، دامنه زورگویی و ظلمت ستمگری را بر دیگر نقاط جهان خواهند گسترد. امام بزرگواری که فلسطین را آزمون ملت های مسلمان و حکام کشورهای اسلامی تعریف کرد و غفلت از آن را و سازش با غاصبان را آغاز پیمودن مسیر تباهی برای جهان اسلام دانست؛ مسیری که «مطلع» آن با تفرقه و تشتت در میان مسلمانان و مسلمان کشی نمود عینی می یابد و «مقطع» آن با تصاحب مرزهای زمینی و ذهنی آنان نمایان می گردد.

اگر امروز و در فضای ملتهب منطقه و جهان اسلام، رئیس دولت آمریکا به خود اجازه می دهد که در اقدامی خصمانه و ظالمانه،« قدس شریف» را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی اعلام کند و مقدمات انتقال سفارت دولت متبوع خویش را به این سرزمین مقدس اشغالی فراهم نماید، یقینا ناشی از افتراق امت اسلامی و تشتت جوامع اسلامی و در نتیجه؛ رقابت تسلیحاتی در میان کشورهای اسلامی برای مسلمان کشی است. اگر مسلمانان، روز عید جهان اسلام که به فرموده رهبر حکیم نظام جمهوری اسلامی، روز نابودی رژیم غاصب صهیونیستی است را باور داشتند، هیچگاه مسئله فلسطین را از اولویت جهان اسلام خارج نمی کردند و در مسیر سازش و برقراری روابط دیپلماتیک با سردمداران این رژیم کودک کش قرار نمی گرفتند تا اینکه روزی شاهد لگدمال شدن احساسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان با اقدام بی پروای رئیس دولت آمریکا در رسمیت شناختن به اشغال قبله اول مسلمانان باشند.

هرچند اقدام خصمانه و ظالمانه اخیر رئیس جمهور آمریکا که نقض فاحش قوانین بین المللی و حقوق حقه ملت ها است، با واکنش جهانیان روشن ضمیر و به ویژه مسلمانان حقیقی، ابتر خواهد ماند و ره به جایی نخواهد برد، اما تلنگری است به مسلمانان که از خواب غفلت به بیداری بصیرت رجعت نمایند و بدانند که در صورت فراموشی اولویت اول جهان اسلام، بیش از پیش شاهد دست اندازی و توطئه چینی کفار و بدخواهان خواهند بود.

پژوهشگاه مطالعات جهان، ضمن محکومیت اقدام دولت آمریکا در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی، بار دیگر بر اتحاد مسلمانان جهان، حول کلمه توحید و با توحید کلمه برای مبارزه با بدخواهان و توطئه گران مشرک، تاکید می کند و روز عید جهان اسلام را با نابودی رژیم اشغالگر قدس انتظار می کشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar