سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۹۶۰۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶- ۳۵: ۰۸
راهیان نور بهترین بستر برای معرفی دستاوردهای دفاع مقدس است.

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه چالوس:

راهیان نور بهترین بستر برای معرفی دستاوردهای دفاع مقدس است.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه چالوس گفت: اردو های راهیان نور بهترین بستربرای معرفی دستاوردهای معنوی دفاع مقدس، رشادت ها و ایثار شهدا و جان فشانی رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس است.

سرهنگ جابر عسکری در مراسم بدرقه کاروان راهیان نور دانش آموزی این شهرستان با حضور فرماندار،مدیر آموزش وپرورش جمعی از مسئولین و تعدادی از اولیای دانش آموزان در ناحیه مقاومت سپاه چالوس برگزار شد. ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات مدیریت آموزش و پرورش و کمیته های هماهنگی و پشتیبانی و تبریک هفته وحدت گفت: راهیان نور دارای پتانسیل و ظرفیتی بی بدیلی است که می تواند هویت تربیتی، ‌دینی و ملی را در دانش آموزان رادر مسیر اهداف انقلاب نهادینه وماندگارکند.

 سرهنگ عسکری با اشاره به اینکه دانش آموزان با شرکت در این اردو با وقایع انقلاب اسلامی و با حوادث و تاریخ ۸ ساله دفاع مقدس از نزدیک آشنا می شوند . وی گفت : هدف از این اردو آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و بازدید از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعلام شد.

وی ادامه داد:در هر اتوبوس یک راوی ،دانش آموزان را همراهی می کنند تا ضمن آشنا کردن آنها با مناطق و شرح تاریخ دفاع مقدس به سوالات آنها در زمینه های مختلف پاسخ دهند.

عسکری با اشاره به همکاری و هماهنگی خوب با مجموعه آموزش وپرورش افزود:آموزش و پرورش در همواره بستر لازم برای فعالیت بسیج دانش آموزی و فرهنگیان را مهیا نموده و حمایت های لازم را انجام داده است

وی با اشاره به این اردوی ۵ روزه دانش آموزی افزود: این اردوی ۵ روزهبا همکاری آموزش وپرورش و بسیج دانش اموزی با هدف گذراندن قسمت عملی درس آمادگی دفاعی و آشنایی جوانان با رشادتها و ایثارگری های رزمندگان دفاع مقدس که نقش مهمی در معرفی و انتقال فرهنگ جهاد و شهادت دارند انجام می شود.

عسکری تصریح کرد: در این سفر معنوی دانش آموز ضمن بازدید از مناطق عملیاتی هویزه،شلمچه ،اروندکنار و...با رشادتهای رزمندگان ۸ دفاع مقدس آشنا شده و با آرمانهای امام و شهیدان تجدید میثاقی دوباره می بندند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت سپاه چالوس اظهار کرد: اردوی راهیان نور یکی از برنامه‌های راهبردی بسیج در مقابله با جنگ نرم دشمنان و زمینه ساز ارتقاء نگرش دانش آموزان گرامی نسبت ارزشهای اسلامی ‌و حماسه آفرینی‌های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس می‌باشد.

 

وی افزود: با جلسات و هماهنگی‌های لازم با نهاد های شهرستانی و استانی‌و هماهنگی و تلاش مدیر آموزش و پرورش این شهرستان و مجموعه همکاران ایشان، تعداد۸۰ نفر از دانش آموزان و عوامل اجرایی شهرستان چالوس در مرحله نخست در قالب کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید خواهند کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت چالوس با اشاره به جایگاه ویژه راهیان نور در انتقال مفاهیم دفاع مقدس به دانش‌آموزان گفت: هم اکنون در تمام مناطق عملیاتی رزمندگان اسلام پذیرش زائر انجام شده و در واقع یک حج بصیرتی از سوی زائرین انجام می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد:بخشی از برنامه های راهیان نور دانش آموزی تئوری است که این امر برعهده روحانیون و راویانی است که همراه با کاروان ها در مناطق عملیاتی حاضر می شوند و بخش دیگر برنامه ها اقدامات نمایشی رزمی است که صحنه هایی ازآن دوران دفاع مقدس در برخی از اردوگاه ها به نمایش در می آید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar