سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۶۰۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶- ۰۲: ۱۰
در اولین کارگروه تخصصی رفع موانع تولید با حضور 25 مدیر کارخانه مطرح شد
در کارگروه بسیج کارگری و اقشار هم سو تعداد زیادی از واحد های تولید شامل بخشودگی مالیاتی تامین اجتماعی گردیدند و مدیر کل تامین اجتماعی نیز بدهی بعضی از وحد های تولیدی را تقسیط کرد .

به گزارش سرویس کارگری کشور خبرگزاری بسیج، اولین جلسه هم افزایی بسیج کارگری و دیگر اقشار بسیج در راستای حل مشکلات تولید و اشتغال به صورت کارگاهی در سازمان بسیج اقشار استان کرمان به دبیری بسیج کارگری برگزار شد

حسین باقری در خصوص برگزاری این کارگاه رفع مشکلات تولیدی اظهار کرد : امروز برای اولین بار جلسه هم افزایی را به صورت کارگاهی و با حمایت دیگر اقشار بسیج مانند بسیج مهندسین صنعت و کشاورزی ، بسیج اصناف و کارمندی برگزار شد

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون از 90 کارخانه در سطح استان بازدید شده است که 25 کارخانه با مشکلاتی در عرصه تولید روبه رو بودند که امروز کارگاه هایی مجزا در هر کدام از واحد های قشری با مدیر کل مربوطه به آن مشکل برگزار شد تا از نزدیک برای رفع مشکلات هر واحد تولیدی راهکار و مصوبه ای ایجاد گردد .

در جمع بندی این کار گروهها هر کدام از اقشار به نمایندگی مصوبات مقرر شده را به همگان اعلام نمود .

فرمانده بسیج کارگری در خصوص مشکلات کارخانه کارتن سازی که با حضور مدیر کل اداره تعاون رضا اسماعیلی و روابط کارمهندس آرمین برگزار شده بود گفت : عمده مشکل کارخانه کارتن سازی کرمان قرار گرفتن در ماده قانون سختی کار برای کارگران است در حالی که این کارخانه اصلا شامل این ماده قانونی نمی شده است لذا تعدادی از کارگران با 20 سال کار بازنشست شد اند و مابقی کارگران که سختی شامل انها نشده است عملا امر تولید را مختل کرده اند زیرا احساس می کنند که در حق آنها اجحاف می شود لذا باید از سختی کار خارج شوند

پور اسماعیلی در این خصوص عنوان کرد : که قانون سختی کار این کارخانه مورد بررسی قرار گرفته شده است و برای خروج از این قانون نیازمند یک سری اصلاحات در کارخانه است که با رفع آن از این قانون خروج خواهند کرد و در اسرع وقت ای مشکل حل خواهد شد .

در کارگروه تامین اجتماعی نیز مدیرکل این سازمان حسینی نژاد نیز با تهاتر در بدهی در زمینه تخصیص بدهی 150 میلیون تومانی شرکت سازه های عمید از دانشگاه باهنر موافقت کرد تا د راین زمینه بدهی سازه عمید به تامین اجتماعی تسویه گردد .

حسینی نژاد مدیر کل سازمان تامین اجتماعی نیز با تقسیط بدهی شرکت نان صنعتی موافقت کرد و به وی اعلام کرد بعد از یک دوره دوماهه تنفس بدهی های این شرکت تقسیط گردند

لطف مدیر کل سازمان تامین اجتماعی نیز شامل شرکت برق صنعتی زرند گردید و بدهی این واحد تولیدی به تامین اجتماعی شامل بخشودگی و معافیت سهم کارفرما برای 5 نفر از کارگران گردید .

ادامه این جلسات به کارگروه مالیاتی رسید که در این کارگروه تخصصی واحد تولیدی چاپ و چاپ خانه جرایم دیر کرد مالیاتی که رقمی نزدیک به 63 میلیون تومان بود نیز شامل بخشودگی و عف مالیاتی گردید .

در خصوص کارگروه صنعت و معدن نیز حسینی نژاد مدیرکل این سازمان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این کارگروها دو مشکل اصلی واحد های تولیدی را عدم بازار فروش محصولات و تامین سرمایه در گردش عنوان کرد و گفت :قانون شورای عالی معادن استان در مجلس تصویب شده است و این امر نقطه عطفی در رشد صنعت استان خواهد بود .

وی ادامه داد : اگر کرمان به صورت ایالتی بتواند اداره شود بی شک بسیار یا مشکلات این استان در خصوص تامین سرمایه در گردش حل خواهد شد زیرا بند با این امر که استان کرمان رتبه اول پرداخت حقوق دولتی باشد مخالفم زیرا همه ساله ما حق دولت را از برداشت های معادن به خزانه واریز می کنیم که باید بعد از یک مدت کوتاهی مابقی آن به استان برگشت بخورد که عملا این اتفاق نمی افتد لذا این امر برای استان عادلانه نیست .

در خاتمه حسین باقری ضمن ابراز خرسندی از این موضوع گفت : این اولین کارگاه با موضوعیت حل مشکلات مستقیم بین تولید و اشتغال و مسئولین با بستر سازی سازمان بسیج اقشار می باشد که الحق و والانصاف مدیران کل استانی در این عرصه تمام هم و غم خود را برای رفع این مشکلات به کار گرفته اند واینکه در همین کارگروه معافیت ها بخشودگی ها و تقسیط بدهی ها صورت گرفته است ، نشان از خواست مسئولین برا ی حل مشکلات تولید در استان است .

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: