سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۹۶۰۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶- ۰۷: ۱۱
مسؤول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: حقوق بشر اسلامی به عنوان تنها حقوقی که می‌تواند کاستی و ناقصی نداشته باشد در حال حاضر در ایران وجود دارد، ولی متأسفانه دنیا کمتر از حقوق اسلامی بشری خبر دارد.
منشور حقوق بشر اسلامی جهانی شود

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی با اشاره به روز حقوق بشر اظهار کرد: براساس اعتقادات ما شیعیان تنها خدای متعال است که می‌تواند حقوق واقعی بشر را بیان کند، چون او خالق هستی است و استعداد‌ها را می‌شناسد و بر اساس استعداد هم حقوق‌ها را تقسیم می‌کند.

مسؤول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه هر قانونی که غیر خالق هستی تصویب کند به سرانجام نخواهد رسید و حتی بشر به حقوق اولیه خود نمی‌رسد، عنوان کرد: نمونه‌ای از این حقوق را سازمان بین المللی حقوق بشر تصویب کرده و منشوری را با عنوان منشور حقوق بشر تعیین کرده، ولی همگان دیده‌اند که این حقوق ناقض و یا ناقص است.

وی افزود: معتقدیم تنها حقوقی که می‌تواند کاستی و ناقصی نداشته باشد و حتی حقوق دیگران را نقض و پایمال نکند، حقوق بشر اسلامی است. اسلام حقوقی را برای آحاد مردم نوشته است و این حقوق در حال حاضر در ایران و جود دارد، ولی متأسفانه دنیا کمتر از حقوق اسلامی بشری خبر دارد و اگر خبر داشته باشد با آغوش باز پذیرا خواهد شد، چون هدف این است همه مردم به حقوق خود برسند.

زمانی گفت: اینجا نقش حوزه های علمیه و طلاب و مبلغین می‌تواند مؤثرتر باشد و با حضور در مجامع و محافل بین المللی و علمی دنیا، با زبان روز با اهل علم و مردم صحبت کنند و سخنان حقوقی اسلامی که متعلق به همه بشر است به گوششان برسانند.

مسؤول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه عنوان کرد: مسؤولان حوزه در این عرصه تدبیری بیاندیشند و مبلغین توانمند را تربیت کنند تا بتوانند با حضور در مراکز علمی دنیا با مکاتب و ادیان الهی ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: دین آن قدر غنی است که اگر درست فهمیده و عرضه شود اکثریت مردم دنیا خواهند پذیرفت و استقبال نشان خواهند داد. تجربه چندین ساله در خارج کشور و در ارتباط با مکاتب و ادیان الهی نشان می‌دهد آنها اهل پذیرش هستند و اگر بتوانیم حساب شده با آنها سخن بگویم قطعا استقبال خواهند کرد.

زمانی گفت: سخن دوم این است که سازمان ملل لااقل همین اندازه که حقوق بشر را تدوین کرده توانسته اقداماتی انجام دهد، اما سخن این است قدرتمندان و حاکمان ظلم و استبدادگری حاکم بر سازمان حقوق بشر و عضو ثابت به همین دلیل اجازه نخواهند داد این سازمان به نفع کشورهای دیگر حکمرانی کند.

مسؤول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه عنوان کرد: متأسفانه فضای سازمان حقوق بشر، فضای ظلم و اختناق است و در چنین فضایی قدرت چربش دارد و اجازه نخواهند داد احکامی علیه کشورهای سلطه صادر شود و اگر هم صادر شود وتو خواهند کرد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar